Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. novembra 2011

Jemenský prezident je pripravený odstúpiťJemenský prezident Alí Abdalláh Sálih v pondelok povedal, že je pripravený odstúpiť....Zdieľať
ali abdallah salih Odporúčame:

Pri bojoch v jemenskom meste Taíz zahynulo 11 ľudí
Jemenská vláda uzavrela s povstaleckou armádou prímerie
Sálih privítal rezolúciu OSN, ktorá žiada jeho odchod
Teraz si na rade ty, kričali na prezidenta demonštranti
Laureátka Nobelovej ceny žiada OSN, aby zasiahla v Jemene

SANÁ 15. novembra (WEBNOVINY) - Jemenský prezident Alí Abdalláh Sálih v pondelok povedal, že je pripravený odstúpiť do troch mesiacov od dosiahnutia dohody o implementácii iniciatívy Rady pre spoluprácu arabských štátov v Perzskom zálive (GCC), ktorá je zameraná na ukončenie deväťmesačnej krízy v krajine.

Sálih, ktorý doteraz dohodu o pokojnom odovzdaní moci sprostredkovanú GCC podpísať odmietal, pre francúzsku stanicu France 24 povedal, že poveril svojho zástupcu vyjednávaním s opozíciou.

"Keď bude dohoda o iniciatíve dosiahnutá a podpísaná, keď sa dohodneme na štruktúre odovzdania moci a uskutočnia sa voľby, prezident odíde," povedal Sálih. Na otázku, kedy to bude, odpovedal: "To je určené. Do 90 dní (od dohody)". Dodal, že má 33 rokov skúseností vo vládnutí a pozná tak súvisiace ťažkosti, negatíva aj pozitíva. "Ten, kto lipne na moci, je bláznivý," podotkol.

Líder, ktorý na čele krajiny Arabského polostrova stojí 33 rokov, tvrdí, že už nechce moc, no neverí svojim odporcom protestujúcim už od januára. Dohodu, ktorá hovorí o vytvorení vlády národnej jednoty a odchode prezidenta do ústrania, ale napriek predošlým sľubom stále nechce podpísať.

Požaduje vypísanie volieb, čo však jeho odporcovia odmietajú. BR OSN v októbri prijala rezolúciu, v ktorej Sáliha vyzýva na bezodkladný odchod zo svojho postu ako aj na zastavenie krvavého potláčania protestov proti jeho režimu.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trojica odmietla obvinenia z plánu zaútočiť na dánsky denník
<< predchádzajúci článok
Zamestnanci MV pomôžu deťom trpiacim rakovinou