Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

06. júla 2020

Zamestnanci supermarketu našli medzi banánmi exotickú žabu, precestovala tisíce kilometrovV supermarkete vo waleskom Carmarthenshire našli medzi banánmi exotickú žabu, ktorá v náklade prešla viac ako osemtisíc kilometrov z Južnej Ameriky. Zviera zbadali zamestnanci obchodu v meste Llanelli ...Zdieľať
gettyimages 176991843 676x451 6.7.2020  - V supermarkete vo waleskom Carmarthenshire našli medzi banánmi exotickú žabu, ktorá v náklade prešla viac ako osemtisíc kilometrov z Južnej Ameriky.


Zviera zbadali zamestnanci obchodu v meste Llanelli a privolali Kráľovskú spoločnosť pre prevenciu krutosti na zvieratách (RSPCA). Stromová žaba prišla zrejme z Kolumbie. V súčasnosti sa o ňu starajú odborníci v Pembrokeshire.

Samec dokázal spomaliť svoj metabolizmus tak, aby sa prispôsobil iným podmienkam a prežil dlhú cestu bez jedla a vody do chladnejšieho podnebia.

"Myslela som si, že počas práce v RSPCA som už videla všetko, ale táto banánová dráma bola pre mňa úplnou novinkou. Dobrodružná žaba cestovala viac ako osemtisíc kilometrov medzi banánmi, opustila rodnú Kolumbiu a skončila v supermarkete v Llanelli," povedala zástupkyňa RSPCA Gemma Cooper.

Zároveň sa poďakovala personálu obchodu za to, že sa postaral o žabu až do príchodu odborníkov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zamestnanci supermarketu našli medzi banánmi exotickú žabu, precestovala tisíce kilometrov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sociálne siete sú na Slovensku obľúbené, podľa prieskumu ich využíva takmer 60 percent ľudí
<< predchádzajúci článok
Históriu mestských hradieb v Trnave môžu zvedavci spoznať pomocou hry na smartfóne

Zamestnanci supermarketu našli medzi banánmi exotickú žabu, precestovala tisíce kilometrov - diskusné fórum čitateľov