Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. októbra 2019

Zamestnávatelia uhradili nedoplatky takmer za 4,3 milióna eurSociálna poisťovňa.Zdieľať
Sociálna poisťovňa. Foto: TASR/Martin Baumann
Bratislava 8. októbra (TASR) - V auguste a septembri Sociálna poisťovňa odoslala upozornenia zamestnávateľom na aktuálny nedoplatok poistného za júl 2019. Odoslala 42.309 SMS a e-mailov pre 28.552 zamestnávateľov. Správy upozorňovali na dlžné poistné v celkovej výške 30.191.544 eur. Zamestnávatelia následne uhradili 4.290.208 eur, čo je viac ako 14 % úspešnosť z celkovej upozorňovanej sumy.


Správy o aktuálnom nedoplatku sú ústretovou službou poisťovne. Odvádzatelia poistného, teda zamestnávatelia a SZČO, ktorí majú v Sociálnej poisťovni nahlásené aktuálne kontakty, čiže mobilné číslo alebo e-mail, sa takto rýchlo dozvedia o nedoplatku. Ak dlh čo najskôr vyrovnajú, vyhnú sa narastaniu penále za každý deň meškania platby a neskorším problémom pri vymáhaní dlhu.

"Nedostatky pri platení poistného budú aj jednou z tém bezplatných poradenských seminárov pre zamestnávateľov, ktoré Sociálna poisťovňa v októbri a v novembri zorganizuje vo svojich pobočkách po celom Slovensku," pripomenul hovorca poisťovne Peter Višváder.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SaS a OĽaNO vítajú dofinancovanie zdravotníctva
<< predchádzajúci článok
V Trnavskom kraji odovzdal Úrad pamäti národa dekréty a medaily

Zamestnávatelia uhradili nedoplatky takmer za 4,3 milióna eur - diskusné fórum čitateľov