Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

04. apríla 2020

Zamestnávatelia v Hlohovci nechystajú žiadne zásadné prepúšťanie, niektoré spoločnosti naďalej fungujúNajväčší zamestnávatelia v Hlohovci nechystajú v najbližších mesiacoch zásadné prepúšťanie. Niektorí z nich riadne fungujú, ďalší chystajú obnovenie výroby po Veľkej noci. Po rokovaní s ...Zdieľať
vyroba 676x451 4.4.2020  - Najväčší zamestnávatelia v Hlohovci nechystajú v najbližších mesiacoch zásadné prepúšťanie. Niektorí z nich riadne fungujú, ďalší chystajú obnovenie výroby po Veľkej noci. Po rokovaní s najväčšími zamestnávateľmi v meste to povedal primátor Miroslav Kollár.

 

Niektoré spoločnosti naďalej fungujú


Spoločnosť Bekaert, výrobca drôtu, funguje so sprísnenými hygienickými opatreniami takmer bez obmedzení a ani v blízkej budúcnosti nechystá prerušenie výroby.To isté platí aj o farmaceutickej spoločnosti Saneca Pharmaceuticals, ktorá vyrába podľa plánov. Naviac začala s výrobou dezinfekcie, ktorú dodáva do lekární, zdravotníckych zariadení a pomohla ňou aj mestu.

V Plastic Omnium a Faurecii výroba momentálne stojí, keďže je naviazaná na automobilky, ktoré nevyrábajú. Ak Jaguar Land Rover v Nitre alebo Groupe PSA Slovakia v Trnave obnovia výrobu, spustia výrobné linky aj ich dodávatelia v Hlohovci.

Rokovanie so zástupcami metských spoločností


Primátor Kollár rokoval aj so zástupcami mestských spoločností. „S ich riaditeľmi sme prebrali opatrenia, ktoré urobili vo vnútri firiem. S Bytovým hospodárstvom Hlohovec sme hovorili o odložení platieb nájomného pre firmy, ktoré sú v mestských priestoroch a museli zatvoriť prevádzky. Uvidíme, či sa na centrálnej úrovni podarí schváliť kompenzácie na nájomné pre takýchto podnikateľov,“ povedal Kollár.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zamestnávatelia v Hlohovci nechystajú žiadne zásadné prepúšťanie, niektoré spoločnosti naďalej fungujú © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Škrty v rozpočtoch sa môžu dotknúť aj rezortu obrany, Naď chce skontrolovať výdavky bývalého vedenia
<< predchádzajúci článok
Dali by ste sa zaočkovať proti koronavírusu? Niektorí Slováci v prieskume prekvapili

Zamestnávatelia v Hlohovci nechystajú žiadne zásadné prepúšťanie, niektoré spoločnosti naďalej fungujú - diskusné fórum čitateľov