Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. apríla 2023

Zanikne ruská Wagnerova skupina? Prigožin sa sťažuje na nedostatok bojovníkovŽoldnierska Wagnerova skupina by čoskoro údajne mohla zaniknúť. Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na mecenáša WagnerovcovZdieľať
wagner 676x447 29.4.2023 (SITA.sk) - Žoldnierska Wagnerova skupina by čoskoro údajne mohla zaniknúť. Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na mecenáša Wagnerovcov Jevgenija Prigožina, skupine začínajú dochádzať bojovníci.


Od dnešného dňa sa blížime k bodu, keď súkromná vojenská Wagnerova skupina skončí. Wagnerovci v krátkom čase prestanú existovať,“ povedal Prigožin vo videu natočenom ruskými vojnovými blogermi.

Rozkol medzi Wagnerovcami a ruskou armádou


Prigožinove komentáre čoraz viac naznačujú rozkol medzi Wagnerovcami a ruskou armádou. Tá podľa Prigožina nedodala Wagnerovcom na Ukrajine muníciu, ktorá pritom údajne bola k dispozícii v armádnych skladoch.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Vo februári sa Prigožin posťažoval na to, že niektoré straty vo Wagnerovej skupine nastali preto, že jej ruská armáda nedodala potrebnú muníciu. Povedal tiež, že ho odpojili od špeciálnej komunikácie, v dôsledku čoho si nemôže pýtať muníciu pre svojich bojovníkov.

„Špeciálna vojenská operácia“


Líder Wagnerovej skupiny nedávno vyzval ruské úrady, aby vyhlásili takzvanú „špeciálnu vojenskú operáciu“ za ukončenú a sústredili sa na upevnenie kontroly na okupovaných územiach Ukrajiny. Prigožin na záver povedal, že najlepším scenárom pre Rusko by bola obrovská bitka s Ukrajinou.

Hovorca ukrajinskej vojenskej rozviedky Andrij Jusov povedal, že je presvedčený, že Prigožinove poznámky odrážajú náladu ruskej politickej a vojenskej elity a teraz existuje v Kremli „mnoho drobných trhlín“, ktoré sa budú ďalej rozširovať.Zdroj: SITA.sk - Zanikne ruská Wagnerova skupina? Prigožin sa sťažuje na nedostatok bojovníkov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Turecko vyšle na ISS historicky prvého astronauta, na misii vykoná 13 experimentov
<< predchádzajúci článok
Putinov dekrét umožňuje deportáciu Ukrajincov, môže naznačovať aj kampaň etnických čistiek