Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. septembra 2023

Zásadná je reforma prokuratúry ako aj zrušenie paragrafu 363, tvrdí Šeliga a podľa Naďa nikdy nebola korupcia bližšie k Smeru-SD a Hlasu-SD (video)Prioritou programu Demokratov pre spravodlivosť je zásadná reforma prokuratúry, zrušenie paragrafu 363 a zakotvenie Špecializovaného trestného súdu ...Zdieľať
650582b158239200469089 676x465 22.9.2023 (SITA.sk) - Prioritou programu Demokratov pre spravodlivosť je zásadná reforma prokuratúry, zrušenie paragrafu 363 a zakotvenie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) a Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) do ústavy. Uviedol to poslanec Juraj Šeliga (Demokrati) na piatkovej tlačovej besede.

Vyšetrovanie Špeciálnej prokuratúry


„Peter Pellegrini (Hlas-SD) sa vo včerajšej večernej diskusii priznal, že Hlas chce zrušiť Úrad špeciálnej prokuratúry. Pellegrini, ktorý je ešte stále pre niektorých nádej na koaličného partnera v demokratickej vláde, osem dní pred voľbami otvorene hovorí, že chce zrušiť špeciálnu prokuratúru, a tak v podstate zastaviť vyšetrovanie závažnej korupcie jeho a smeráckych nominantov,” upozornil Šeliga a dodal, že špeciálna prokuratúra vyšetruje tie najzávažnejšie kauzy v krajine.

„My chceme ÚŠP chrániť v ústave, Pellegrini ho chce zrušiť, podriadiť Žilinkovi, a tak zamiesť všetky vyšetrovania pod koberec,” doplnil poslanec.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Demokratické strany by podľa Šeligu mali povedať Hlasu jasné nie a prestať zavádzať voličov, že by s ním mohla vzniknúť dobrá vláda.

Koalícia Hlasu so Smerom


„Podľa medializovaných informácií drvivá väčšina vedenia strany Hlas chce koalíciu so Smerom, čím sa definitívne rozplýva ilúzia niektorých politikov o demokratickej vláde s Hlasom," uviedol Šeliga.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023Pokračoval stým, že by Progresívne Slovensko, Kresťanskodemokratické hnutie a Sloboda a Solidarita mali vylúčiť Hlas zo spolupráce a ponúknuť voličom možnosť dobrej demokratickej vlády bez Hlasu.

Dá sa to, nielen bez Smeru, ale aj bez Hlasu. Podpredseda Demokratov Jaroslav Naď na tlačovej besede súčasne priblížil ďalšie informácie o kauze Vírus.

Prepojenie účastníkov kauzy Vírus


„Prepojenie účastníkov tejto kauzy na politické strany Smer a SNS je viac ako zrejmé. Obvinený Martin K. bol poradcom smeráckeho ministra obrany Glváča pre oblasť IT a je priamym rodinným príbuzným jedného z poslancov strany Smer. Martin K. spoločne so Skuhrom a Balciarom vymysleli schému, ako vytiahli milióny nás všetkých z nákupu systémov pre Vojenské spravodajstvo," uviedol Naď.

Vysvetlil, že umelo vytvorili spoločnosť, ktorá nakúpila od dodávateľa systémy za bežnú trhovú cenu 116,5 milióna eur a následne systémy predali štátu za 190,7 milióna eur.

„To je presne ten rozdiel, tá spôsobená škoda 74,2 milióna, o ktorej sa hovorí v kauze vírus. Dovolím si povedať, že nikdy nebola korupcia bližšie poslancom Smeru a Hlasu ako teraz” vyhlásil Naď a uzavrel s tým, že o zmluvách museli vedieť aj ministri za Smer a SNS.


Zdroj: SITA.sk - Zásadná je reforma prokuratúry ako aj zrušenie paragrafu 363, tvrdí Šeliga a podľa Naďa nikdy nebola korupcia bližšie k Smeru-SD a Hlasu-SD (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajina zaútočila na veliteľstvo ruskej Čiernomorskej flotily v Sevastopole, gubernátor varoval pred ďalšími útokmi (video)
<< predchádzajúci článok
Azerbajdžan poslal do Náhorného Karabachu humanitárnu pomoc, Arménsko je schopné prijať 40-tisíc evakuovaných osôb