Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. februára 2007

Zdravotný stav zraneného Dávida je stabilizovanýZdravotný stav Dávida z Michaloviec, ktorý utrpel vážny úraz po explózii podomácky vyrobenej výbušniny, je podľa slov zástupcu prednostu Kliniky ortopédie a traumatológie pohybového ...Zdieľať

KOŠICE 12. januára (WEBNOVINY) – Zdravotný stav Dávida z Michaloviec, ktorý utrpel vážny úraz po explózii podomácky vyrobenej výbušniny, je podľa slov zástupcu prednostu Kliniky ortopédie a traumatológie pohybového ústrojenstva Fakultnej nemocnice L. Pasteura (FNLP) Košice MUDr. Gabriela Vargu stabilizovaný. Ako dnes pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa FNLP Jaroslava Oravcová, hojenie prebieha momentálne bez akýchkoľvek komplikácií a prejavov zápalu.

„V sobotu bol pacientovi urobený prvý preväz, pričom prvé známky procesu hojenia vyzerajú perspektívne. Viac ukážu najbližšie dni,“ konštatoval doktor Gabriel Varga, podľa ktorého stále nemožno vylúčiť prípadné komplikácie vzhľadom na charakter poranenia a chronické zdravotné problémy pacienta. Mladík bude musieť absolvovať ďalšie operácie na zlepšenie funkcie výbuchom poškodených rúk.

Ťažko zraneného pacienta prijali vo Fakultnej nemocnici L. Pasteura Košice na Triede SNP minulý týždeň vo štvrtok popoludní. Chlapec sa vážne zranil pri explózii podomácky vyrobenej výbušniny, pričom utrpel ťažké devastačné poranenia rúk. Išlo o kombináciu tržno-zmliaždených rán s termickým zranením, pri ktorom došlo k značnému poškodeniu kostí i mäkkých častí. Nevyhnutná bola operácia, pri ktorej museli lekári odstrániť mŕtve a znečistené tkanivá a zrekonštruovať kosti, šľachový aparát a kožný kryt.

U pacienta bude schopnosť uchopiť predmety ľavou rukou ťažko obmedzená, pretože mu ostala len časť palca, časť štvrtého prsta a malíček. Celú strednú časť ruky bolo potrebné odstrániť pre silnú devastáciu. Jeho pravá ruka je na tom len o čosi lepšie - ostal na nej ťažko poškodený palec, základný článok tretieho prsta a štvrtý a piaty prst.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Opätovné analýzy potvrdili zvýšené množstvo listerie v Nive
<< predchádzajúci článok
DATALAN sa stal prvým certifikovaným partnerom SecureWave v SR

Zdravotný stav zraneného Dávida je stabilizovaný - diskusné fórum čitateľov