Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. apríla 2024

Zelenskyj chce zvolať Radu NATO-Ukrajina s cieľom prediskutovať otázku posilnenia protivzdušnej obranyUkrajina požiada Organizáciu Severoatlantickej zmluvy (NATO) o zvolanie zasadnutia Rady NATO-Ukrajina s cieľom prediskutovať otázku posilnenia ...Zdieľať
russia_ukraine_war_20907 676x451 17.4.2024 (SITA.sk) - Ukrajina požiada Organizáciu Severoatlantickej zmluvy (NATO) o zvolanie zasadnutia Rady NATO-Ukrajina s cieľom prediskutovať otázku posilnenia ukrajinskej protivzdušnej obrany. Ako referuje web Ukrajinská pravda, vo vyhlásení k národu to uviedol ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Rôzne hrozby eskalácie


Líder Ukrajiny poukázal na debaty o tom, ako sa Spojené štáty a ďalší západní spojenci zapojili do odrazenia iránskeho útoku na Izrael raketami a bezpilotnými lietadlami.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Za posledné dva dni sme počuli všeličo. Rôzne konflikty, tu v Európe a na Blízkom východe, rôzne úrovne ohrozenia, iný vzdušný priestor, hoci tam boli bezpilotné lietadlá Šáhid a balistické rakety, povedali, že hrozby eskalácie sú rôzne," poznamenal Zelenskyj.

Ochrana neba a vojenská pomoc


Zdôraznil, že vo všetkých prípadoch rovnako ide o cenné ľudské životy, ktoré musia byť „na rovnakej úrovni chránené pred terorom".


„Ukrajina požiada o zasadnutie Rady NATO-Ukrajina, aby prerokovala ochranu neba, dodávky protivzdušnej obrany, príslušné systémy a rakety," uviedol ukrajinský prezident bez toho, aby uviedol ďalšie podrobnosti.

Predtým, po stretnutí štábu najvyššieho velenia, Zelenskyj povedal, že západné mocnosti môžu pomôcť Ukrajine brániť sa proti ruským útokom rovnakým spôsobom, akým pomáhali Izraelu v prípade iránskeho útoku.


Zdroj: SITA.sk - Zelenskyj chce zvolať Radu NATO-Ukrajina s cieľom prediskutovať otázku posilnenia protivzdušnej obrany © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajinský Charkov sa bez americkej pomoci môže stať „druhým Aleppom“, varuje Terechov
<< predchádzajúci článok
Vojna v Pásme Gazy je nepochybne vojnou proti ženám, tvrdí regionálna riaditeľka OSN