Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. apríla 2024

Ukrajinský Charkov sa bez americkej pomoci môže stať „druhým Aleppom“, varuje TerechovUkrajinskému mestu Charkov hrozí, že sa stane „druhým Aleppom“, pokiaľ americkí politici nezahlasujú za novú vojenskú pomoc, ktorá by ...Zdieľať
charkov hotel 676x451 17.4.2024 (SITA.sk) - Ukrajinskému mestu Charkov hrozí, že sa stane „druhým Aleppom“, pokiaľ americkí politici nezahlasujú za novú vojenskú pomoc, ktorá by Ukrajine pomohla získať protivzdušnú obranu potrebnú na odrazenie ruských útokov na veľké vzdialenosti. Ako referuje web The Guardian, povedal to charkovský starosta Ihor Terechov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Rusko podľa neho zmenilo taktiku a pokúša sa zničiť zásobovanie energiou v meste. Terorizuje pritom 1,3 milióna obyvateľov streľbou do obytných oblastí, pričom ľudia zažívajú niekoľkohodinové neplánované výpadky elektriny.

Starosta druhého najväčšieho ukrajinského mesta uviedol, že balík americkej vojenskej pomoci v hodnote 60 miliárd dolárov, ktorý momentálne stagnuje v Kongrese, má pre Ukrajinu „kritický význam“ a vyzval Západ, aby sa preorientoval na dva roky trvajúcu vojnu.


„Potrebujeme túto podporu, aby sme zabránili tomu, že Charkov bude druhým Aleppom," povedal Terechov s poukázaním na sýrske mesto ťažko bombardované ruskými a sýrskymi vládnymi silami na vrchole občianskej vojny v Sýrii pred desiatimi rokmi.


Zdroj: SITA.sk - Ukrajinský Charkov sa bez americkej pomoci môže stať „druhým Aleppom“, varuje Terechov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia upozorňuje na úplnú uzávierku cesty II/548, vodiči musia využiť obchádzkovú trasu
<< predchádzajúci článok
Zelenskyj chce zvolať Radu NATO-Ukrajina s cieľom prediskutovať otázku posilnenia protivzdušnej obrany