Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. júna 2022

Zelenskyj označil Putina za teroristu a Rusko by mali vylúčiť z OSN (video)Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj označil Vladimira Putina za „teroristu", ktorý vedie „teroristický ...Zdieľať
volodymyr zelenskyj vladimir putin 676x430 29.6.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj označil Vladimira Putina za „teroristu", ktorý vedie „teroristický štát".


Vo virtuálnom prejave k Bezpečnostnej rade Organizácie Spojených národov Zelenskyj povedal, že Rusko by mali vylúčiť z OSN. Zároveň Organizáciu Spojených národov vyzval, aby zriadila medzinárodný tribunál na vyšetrovanie ruských aktivít počas vojny.


„Musíme naliehavo konať a urobiť všetko s cieľom donútiť Rusko, aby zastavilo zabíjanie," vyhlásil ukrajinský prezident. Upozornil pritom, že inak sa „teroristická aktivita" Ruska rozšíri do iných európskych krajín a do Ázie, pričom spomenul pobaltské štáty, Poľsko, Moldavsko a Kazachstan. Informuje o tom portál news.sky.com.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Zelenskyj označil Putina za teroristu a Rusko by mali vylúčiť z OSN (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Turecko súhlasí so vstupom Švédska a Fínska do NATO, Stoltenberg hovorí o historickom rozhodnutí
<< predchádzajúci článok
Daňová kauza Zoltána Andruskóa bude pokračovať až koncom septembra