Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. júna 2023

Zelenskyj: Zničenie priehrady nemá vplyv na oslobodenie ukrajinských území, Rusi si zaplavili aj vlastnú technikuUkrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uviedol, že zničenie Kachovskej priehrady neovplyvnilo schopnosť Ukrajiny oslobodiť svoje územia. „Hlavným ...Zdieľať
russia_ukraine_war_09966 40c0207e468c4071a8bdc67fcfbb0580 676x451 6.6.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uviedol, že zničenie Kachovskej priehrady neovplyvnilo schopnosť Ukrajiny oslobodiť svoje územia.


„Hlavným záverom je to, že explózia bola úmyselná, ale nepriateľ konal chaoticky a dovolil, aby bola zaplavená jeho vlastná technika. Zároveň však vyhodenie priehrady do vzduchu neovplyvnilo schopnosť Ukrajiny oslobodiť svoje územia," napísal Zelenskyj na komunikačnej platforme Telegram. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na UkrajineUkrajina obvinila Rusko z toho, že priehradu vyhodilo do vzduchu. Ruskí predstavitelia kolaps priehrady dávajú za vinu ukrajinskému bombardovaniu oblasti, o ktorú sa bojuje.

Podľa Moskvy ide aj o zámer odrezať Krym od dodávok vody. Ukrajinský polostrov Krym Rusko nelegálne anektovalo v roku 2014.Zdroj: SITA.sk - Zelenskyj: Zničenie priehrady nemá vplyv na oslobodenie ukrajinských území, Rusi si zaplavili aj vlastnú techniku © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jeden z najškodlivejších špiónov v dejinách USA zomrel vo väzení, bývalý agent FBI sedel na doživotie za špionáž pre Rusko
<< predchádzajúci článok
Kuleba telefonoval s Borrellom, Únia pomôže Ukrajine pri zmierňovaní následkov zničenia priehrady Kachovka