Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. októbra 2021

Zemetrasenie udrelo na indonézskom ostrove Bali, ničilo domy a vyžiadalo si ľudské obeteZemetrasenie a následný otras zasiahli v sobotu ráno indonézsky ostrov Bali, pričom zomreli najmenej traja ľudia. Najmenej ďalších sedem ľudí utrpelo zranenia a otrasy zničili desiatky ...Zdieľať
aptopix_indonesia_earthquake_42250 bda2f623e09744a1b6e9803af705e53c 676x450 16.10.2021 (Webnoviny.sk) - Zemetrasenie a následný otras zasiahli v sobotu ráno indonézsky ostrov Bali, pričom zomreli najmenej traja ľudia. Najmenej ďalších sedem ľudí utrpelo zranenia a otrasy zničili desiatky domov.


Geologická služba Spojených štátov (USGS) uviedla, že epicentrum zemetrasenia s magnitúdom 4,8 sa nachádzalo 62 kilometrov severovýchodne od prístavného mesta Singaraja.

Rozsah škôd zvýšilo to, že prvé otrasy nastali v hĺbke len 10 kilometrov. Následný otras s magnitúdom 4,3 bol v hĺbke 282 kilometrov.

Indonézia leží v takzvanom Ohnivom kruhu - oblasti charakteristickej častou seizmickou a vulkanickou aktivitou.

Predošlé veľké zemetrasenie s magnitúdom 6,2 krajinu postihlo v januári tohto roka. Zomrelo pri ňom najmenej 105 ľudí a takmer 6 500 bolo zranených.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zemetrasenie udrelo na indonézskom ostrove Bali, ničilo domy a vyžiadalo si ľudské obete © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Koronavírus: Na Slovensku pribudlo 17 obetí na Covid-19, nakazených je 1941 ľudí
<< predchádzajúci článok
Hasiči dostanú do výbavy protichemické ochranné obleky za takmer jeden milión eur

Zemetrasenie udrelo na indonézskom ostrove Bali, ničilo domy a vyžiadalo si ľudské obete - diskusné fórum čitateľov