Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. októbra 2021

Hasiči dostanú do výbavy protichemické ochranné obleky za takmer jeden milión eurMinisterstvo vnútra uzavrelo kúpnu zmluvu na dodávku protichemických ochranných oblekov pre potreby Hasičského a záchranného zboru SR. Ako sa uvádza v dokumente zverejnenom na Centrálnom registri ...Zdieľať
zj5a3420 e1543690219113 676x458 16.10.2021 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo vnútra uzavrelo kúpnu zmluvu na dodávku protichemických ochranných oblekov pre potreby Hasičského a záchranného zboru SR.


Ako sa uvádza v dokumente zverejnenom na Centrálnom registri zmlúv, náklady na zabezpečenie 936 kusov oblekov, rovnaký počet celotvárových masiek a 18 720 kusov filtrov do masiek predstavujú 931 132 eur aj s DPH.

Oblek musí byť kompatibilný


„Ide o protichemický ochranný oblek určený ako osobný ochranný pracovný prostriedok na činnosti, pri ktorých hrozí chemická, biologická alebo rádioaktívna kontaminácia. Po jeho dekontaminácii je určený na opakované použitie," uviedol rezort vnútra.

Oblek, ktorého súčasťou sú aj ochranné rukavice a čižmy, musí byť podľa požiadaviek ministerstva odolný voči organickým aj anorganickým chemikáliám a tiež voči kontaminácii biologickými prostriedkami.

Zároveň musí byť oblek kompatibilný s osobnými ochrannými pracovnými prostriedkami určenými na ochranu tváre, dýchacích ciest, rúk a nôh, ktoré sa používajú v Hasičskom a záchrannom zbore.

Súčasťou má byť aj maska


„Súčasťou má zároveň byť aj ochranná protichemická maska určená po jej dekontaminácii na opakované použitie. Ochranná protichemická maska je určená spoločne s vhodným ochranným filtrom ako osobný ochranný pracovný prostriedok na ochranu tváre a dýchacích ciest pred vonkajšou kontamináciou chemickými, biologickými a rádioaktívnymi látkami," vysvetlilo ministerstvo.

Ochranné vybavenie by Hasičskému a záchrannému zboru SR mala dodať spoločnosť Dräger Slovensko s.r.o.


Zdroj: Webnoviny.sk - Hasiči dostanú do výbavy protichemické ochranné obleky za takmer jeden milión eur © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zemetrasenie udrelo na indonézskom ostrove Bali, ničilo domy a vyžiadalo si ľudské obete
<< predchádzajúci článok
Nebol to žiaden boom, ale napriek tomu hodnotia letnú turistickú sezónu na hornom Zemplíne pozitívne

Hasiči dostanú do výbavy protichemické ochranné obleky za takmer jeden milión eur - diskusné fórum čitateľov