Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. augusta 2022

Žena na mítingu expremiéra Babiša vyfackala strážcu zákona, interné vyšetrovanie potvrdilo pochybenia zo strany políciePoužitie donucovacích prostriedkov zo strany polície na mítingu Andreja Babiša v Českom Krumlove bolo podľa českého policajného prezidenta Martina Vondráška v ...Zdieľať
299088981_2626629210807040_1097068146618515474_n 676x507 12.8.2022 (Webnoviny.sk) - Použitie donucovacích prostriedkov zo strany polície na mítingu Andreja Babiša v Českom Krumlove bolo podľa českého policajného prezidenta Martina Vondráška v poriadku.

Polícia situáciu nezvládla


Žena, proti ktorej polícia zakročila, totiž dala policajtovi facku. Informuje o tom spravodajský portál iDNES.cz s tým, že Vondrášek pripustil, že na tomto mítingu nebola zo strany polície zvládnutá veliteľská rola. Vyplýva to zo záverov vyšetrovania Úradu vnútornej kontroly policajného prezídia, ktoré Vondrášek zverejnil v piatok.

Policajti v civile pri snahe oddeliť protistrany na mítingu ANO v Českom Krumlove pochybili tým, že nepreukázali príslušnosť k polícii.

Vondrášek preto vyzval riaditeľa juhočeskej polície, aby vyvodil osobnú zodpovednosť policajtov a veliteľov, ktorí v niečom v Českom Krumlove situáciu nezvládli.

Strážca zákona v Babišovej čiapke


Policajti v civile tiež odviezli z akcie Babišovho hnutia v Českom Krumlove ženu protestujúcu proti Babišovi neoznačeným autom na služobňu. Tento postup bol však podľa policajného prezidenta v poriadku.

Na ďalšom mítingu v juhočeských Borovanoch traja neuniformovaní policajti zakľakli školáka, ktorý chcel z mítingu odniesť reproduktor.

Zákrokom sa zaoberá Generálna inšpekcia bezpečnostných zborov a jej záver zatiaľ nie je k dispozícii. Jeden zo zasahujúcich neuniformovaných policajtov sa tiež na Babišovom mítingu pohyboval v predvolebnej čiapke hnutia ANO.

Členovia antikonfliktného tímu


Po rokovaní s ministrom vnútra Vítom Rakušanom policajný prezident uviedol, že v neodkladných prípadoch nezáleží na tom, či na podobných verejných zhromaždeniach zasahuje policajt v civile alebo v uniforme, vo všetkých ostatných situáciách však majú zakročiť uniformovaní policajti.

S Rakušanom sa zhodol na tom, že na predvolebných mítingoch budú aj členovia antikonfliktného tímu, dokumentačnej skupiny a odboru vnútornej kontroly.

Školenia o zásahoch


Velitelia mestských a obvodných policajných riaditeľstiev a územných odborov dostanú jednodenné školenie o zásahoch a prítomnosti polície na zhromaždeniach. Školenie policajtov sa podľa Vondráška začne budúci týždeň v utorok.

Protesty odporcov a potýčky sprevádzali aj Babišov štvrtkový míting v Ústí nad Labem. Policajti na akcii zaznamenali jedno protiprávne konanie, budú však ešte vyhodnocovať vyhotovené záznamy.


Zdroj: Webnoviny.sk - Žena na mítingu expremiéra Babiša vyfackala strážcu zákona, interné vyšetrovanie potvrdilo pochybenia zo strany polície © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Matovič o svojom odstúpení neuvažuje, ale má iné riešenie koaličnej krízy
<< predchádzajúci článok
Počet poberateľov nezamestnaneckej dávky na Slovensku sa po júnovom náraste opäť vrátil k poklesu