Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. augusta 2022

Počet poberateľov nezamestnaneckej dávky na Slovensku sa po júnovom náraste opäť vrátil k poklesuDávku v nezamestnanosti na Slovensku dostalo v júli tohto roka 34,1 tisíca osôb. Oproti júnu tohto roka ide o pokles o 774 osôb. Počet poberateľov nezamestnaneckej dávky sa tak po júnovom náraste opäť vrátil ...Zdieľať
gettyimages 1303306034 676x443 12.8.2022 (Webnoviny.sk) - Dávku v nezamestnanosti na Slovensku dostalo v júli tohto roka 34,1 tisíca osôb. Oproti júnu tohto roka ide o pokles o 774 osôb. Počet poberateľov nezamestnaneckej dávky sa tak po júnovom náraste opäť vrátil k poklesu. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila Sociálna poisťovňa.
Dávku v nezamestnanosti vypláca Sociálna poisťovňa nezamestnanému najviac pol roka. Podmienkou nároku na nezamestnaneckú dávku je získanie najmenej 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných. Dávka v nezamestnanosti sa poskytuje za dni a jej výška je 50 % denného vymeriavacieho základu, resp. dennej hrubej mzdy zamestnanca.
Zdroj: Webnoviny.sk - Počet poberateľov nezamestnaneckej dávky na Slovensku sa po júnovom náraste opäť vrátil k poklesu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Žena na mítingu expremiéra Babiša vyfackala strážcu zákona, interné vyšetrovanie potvrdilo pochybenia zo strany polície
<< predchádzajúci článok
Sulík sa vyjadril k rokovaniu na Bôriku. Boli signály, že Matovič odstúpi?