![]() |
| Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
|
Piatok 14.11.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
|
Meniny má Irma
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
|
|
|
|
|
|
|
|
10. augusta 2018
Žena podľahla zraneniam po zásahu bleskom na kúpalisku v Maďarsku
Ilustračná snímka.
Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Dušan HeinMinulý piatok (3.8.) popoludní previezli záchranári do nemocnice tri ženy a jedného muža po tom, čo do stromu a ľudí stojacich pod ním udrel blesk. Dvoch z troch zasiahnutých bleskom museli na mieste oživovať.
Štvrtou zranenou osobou bola Nemka, ktorú blesk nezasiahol priamo, ale pri páde si ľahšie zranila hlavu. Z nemocnice ju prepustili už počas minulého víkendu.
Podľa Vaol.hu traja zranení boli manželia s dcérou. Rodina pochádza z mesta Celldömölk vo Vašskej župe. Dcéra, ktorú blesk zasiahol priamo, mohla po zotavení takisto ešte minulý víkend opustiť nemocnicu. Otca hospitalizovali na intenzívnom oddelení nemocnice v Keszthelyi, odkiaľ ho previezli na kardiologické oddelenie nemocnice v meste Zalaegerszeg.
Spravodajca TASR Ladislav Vallach
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR
