Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. januára 2023

Žena prišla o 3 100 eur, polícia začala trestné stíhanie pre podvodO viac ako 3000 eur prišla v pondelok večer 40-ročná žena z okresu Svidník. Neznámy páchateľ od nej pod zámienkou aktivovania nového systému pre uskutočňovanie platobných transakcií z jej platobnej karty, ...Zdieľať
platobna karta 676x391 24.1.2023 (Webnoviny.sk) - O viac ako 3000 eur prišla v pondelok večer 40-ročná žena z okresu Svidník. Neznámy páchateľ od nej pod zámienkou aktivovania nového systému pre uskutočňovanie platobných transakcií z jej platobnej karty, vylákal bankové údaje k jej karte.


Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, žena v mailovej komunikácii dostala link, prostredníctvom ktorého sa prihlásila do internetbankingu a zadala citlivé údaje, kódy k účtu.

„Neskôr páchateľ bez jej vedomia a bez jej súhlasu vykonal z tohto účtu finančnú transakciu v celkovej hodnote 3 100 eur,“ uviedla Ligdayová. Polícia v prípade vedie trestné stíhanie vo veci trestného činu podvodu.

„Zákon pri tomto trestnom čine stanovuje pre páchateľa trestnú sadzbu odňatia slobody na jeden až päť rokov,“ doplnila krajská policajná hovorkyňa.


Zdroj: Webnoviny.sk - Žena prišla o 3 100 eur, polícia začala trestné stíhanie pre podvod © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusko vraj odvolalo jedného z kľúčových veliteľov na Ukrajine, môže to byť príznak rozporov vo vedení
<< predchádzajúci článok
Obedy zadarmo sú podľa SaS predvolebný ťah, nie sú peniaze a radšej treba pomoc cieliť adresne