Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. augusta 2021

Ženu obvinili zo špionáže pre Čínu, informátorom mal byť aj jej manželNemeckí spolkoví prokurátori obvinili ženu, podozrivú z toho, že bola informátorka čínskej tajnej služby. Klara K., ktorá má nemecké a talianske občianstvo, je manželka ďalšieho podozrivého - Klausa L., ...Zdieľať
puta_zena 676x451 2.8.2021 (Webnoviny.sk) - Nemeckí spolkoví prokurátori obvinili ženu, podozrivú z toho, že bola informátorka čínskej tajnej služby. Klara K., ktorá má nemecké a talianske občianstvo, je manželka ďalšieho podozrivého - Klausa L., ktorého v júli zatkli rovnako za špionáž pre Čínu.


Obvinenia voči obom vzniesli na súde už v máji. Podľa súdnych dokumentov je Klara K. obvinená z podporovania špionážnych aktivít jej manžela od roku 2010.

Klaus L. je politológ a od roku 2001 viedol think tank. Podľa prokurátorov ho aj s manželkou kontaktovali zamestnanci čínskej spravodajskej služby, keď boli na prednáškovej ceste v Šanghaji v júni 2010.

Dvojica je obvinená, že pravidelne do novembra 2019 tajnej službe odovzdával informácie pred a po štátnych návštevách či nadnárodných konferenciách. Dané informácie pochádzali najmä od „vysokopostavených účastníkov“, s ktorými boli v kontakte vďaka zmienenému think tanku.

Cesty na stretnutia s čínskymi agentmi páru preplácali a tiež dostali odmenu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ženu obvinili zo špionáže pre Čínu, informátorom mal byť aj jej manžel © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spor Palestínčanov a Izraelčanov o pozemky trvá už desaťročia, najvyšší súd im navrhol kompromis
<< predchádzajúci článok
Bývalý špeciálny prokurátor mal v kancelárii zaujímavé listiny, našli tam aj návrh na väzbu Norberta Bödöra

Ženu obvinili zo špionáže pre Čínu, informátorom mal byť aj jej manžel - diskusné fórum čitateľov