Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

23. januára 2021

Zjazd mužov v Kitzbüheli presunuli, kombinácia dažďa so snehom by bola pre jazdcov nebezpečnáaktualizované 23. januára 2021, 11:55  Nepriazeň počasia spôsobila zrušenie na sobotu naplánovaného zjazdu mužov vo Svetovom pohári v rakúskom ...Zdieľať
aptopix_austria_alpine_skiing_world_cup_87884 1aa967e92c2647eca9e163d540943fb1 676x451 23.1.2021 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 23. januára 2021, 11:55 


Nepriazeň počasia spôsobila zrušenie na sobotu naplánovaného zjazdu mužov vo Svetovom pohári v rakúskom Kitzbüheli.

V dejisku podujatia totiž počas noci kombinácia dažďa so snehom spôsobila, že najmä dolná časť trate by bo vo vysokých rýchlostiach bola pre jazdcov nebezpečná.

Zjazd sa presúva na nedeľu


Organizátori v spolupráci s predstaviteľmi Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) neskôr rozhodli o presune zjazdu na nedeľu. Vtedy sa mali konať preteky v super G, ktoré napokon posunuli na pondelok.

Bendik sa na trať nedostal ani v piatok


V rovnakom stredisku sa konal zjazd SP aj v piatok, náhradné preteky za švajčiarsky Wengen tiež výrazne ovplyvnili poveternostné podmienky. Bol to však vietor, ktorý umožnil vydať sa na trať len prvej tridsiatke štartového poľa.

Na trať sa tak nedostal jediný Slovák v štartovom poli Martin Bendik, ktorý mal číslo 55. Najlepší čas dosiahol Švajčiar Beat Feuz a pripísal si 100 bodov do hodnotenia SP. V piatok na trati utrpeli nepríjemné pády Švajčiar Urs Kryenbühl a Američan Ryan Cochran-Siegle.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zjazd mužov v Kitzbüheli presunuli, kombinácia dažďa so snehom by bola pre jazdcov nebezpečná © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Chára si pripísal prvý kanadský bod vo farbách Washingtonu, Sekerov Dallas zas rozstrieľal Nashville
<< predchádzajúci článok
Vlhová v Crans Montane opäť skončila v elitnej desiatke, suverénnou líderkou zjazdu je Goggiová (video)

Zjazd mužov v Kitzbüheli presunuli, kombinácia dažďa so snehom by bola pre jazdcov nebezpečná - diskusné fórum čitateľov