10. februára 2022

Zlatá Petra Vlhová na ZOH v Pekingu vynechá super G, o medailu ešte zabojuje v alpskej kombinácii

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová po zisku zlatej olympijskej medaily v slalome uprednostnila oddych a piatkový superobrovský slalom vynechá. Pre RTVS to potvrdil asistent trénera Matej Gemza. Na Vlhovú ...

beijing_olympics_alpine_skiing_14313 4fcf7b2ca31f4d4682a87d147e2be0f4 676x451 10.2.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová po zisku zlatej olympijskej medaily v slalome uprednostnila oddych a piatkový superobrovský slalom vynechá. Pre RTVS to potvrdil asistent trénera Matej Gemza.

Na Vlhovú čaká na ZOH 2022 ešte vystúpenie v alpskej kombinácii vo štvrtok 17. februára, kde bude adeptka na jednu z medailí.

Vlhová v aktuálnej sezóne Svetového pohára absolvovala v super G len jedny preteky v polovici januára v rakúskom Zauchensee, skončila tam osemnásta. Na ZOH jej mali tieto preteky slúžiť ako príprava na kombináciu.

Dvadsaťšesťročná Liptáčka v stredu ziskom olympijského zlata v slalome skompletizovala zbierku najväčších úspechov v kariére. Už predtým sa stala majsterkou sveta v obrovskom slalome, získala tri malé glóbusy a tiež jeden veľký za sezónne triumfy vo Svetovom pohári a tiež 25 víťazstiev v pretekoch o krištáľové glóbusy.

Zdroj: Webnoviny.sk - Zlatá Petra Vlhová na ZOH v Pekingu vynechá super G, o medailu ešte zabojuje v alpskej kombinácii © SITA Všetky práva vyhradené.

V skitlone na ZOH v Pekingu získala zlato Nórka Johaugová, Procházková skončila na 65. mieste