24hod.sk    Šport    ZOH v Kanade 2010

18. februára 2010

Zlato Bergerovej, Kuzminová na 39. mieste

Víťazkou vytrvalostných pretekov v biatlone žien na 15 km na XXI. zimných olympijských hrách v kanadskom Vancouveri sa stala 28-ročná Nórka ...

Anastasia Kuzminová

WHISTLER 18. februára (WEBNOVINY) - Víťazkou vytrvalostných pretekov v biatlone žien na 15 km na XXI. zimných olympijských hrách v kanadskom Vancouveri sa stala 28-ročná Nórka Tora Bergerová. Predviedla tradične skvelý bežecký výkon a na ceste k najcennejšej medaile ju nezastavil ani chybný výstrel na poslednej streleckej položke, kde netrafila 19. terč v poradí z celkového počtu 20. Striebro si prekvapujúco vybojovala bezchybne strieľajúca Jelena Chrustalevová z Kazachstanu so stratou 20,7 sekundy, bronz patrí Bieloruske Darji Domračevovej (+28,2).

Slovenským biatlonistkám sa preteky nevydarili. Najlepšie skončila podľa očakávania Anastasia Kuzminová, ale s piatimi trestnými minútami za rovnaký počet nezostrelených terčov obsadila až 39. miesto. Ďalšie tri Slovenky už nedosiahli na bodované pozície. Martinu Halinárovú klasifikovali na 44. priečke, Janka Gereková skončila o dve miesta za ňou štyridsiata šiesta a Ľubomíre Kalinovej patrila vo výsledkovej listine s 87 menami 80. pozícia.