Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

27. júla 2021

Zlatý strelec Foroughi bol možno v teroristickej organizácii, zástupcovia športovcov žiadajú vylúčenie Iránu z olympiádyPár dní po triumfe Iránca Javada Foroughiho vo vzduchovej pištoli na olympijských hrách v Tokiu padli tvrdé slová na adresu nového ...Zdieľať
tokyo_olympics_shooting_54308 7f2de2cc07ce479097c2532db96f08e4 676x451 27.7.2021 (Webnoviny.sk) - Pár dní po triumfe Iránca Javada Foroughiho vo vzduchovej pištoli na olympijských hrách v Tokiu padli tvrdé slová na adresu nového olympijského šampióna.


Online prenos (minúta po minúte)


Zástupcovia športovcov Medzinárodného olympijského výboru vzniesli proti 41-ročnému Foroughimu obvinenie, že vo svojej krajine bol členom teroristickej skupiny. Ak sa to preukáže, žiadajú vylúčenie Iránu z OH 2020. Informáciu priniesol web švajčiarskeho denníka Blick.

V pivnici sa údajne naučil strieľať


Foroughi bol roky členom Iránskej revolučnej gardy, ktorú v USA klasifikujú ako teroristickú organizáciu. Čo presne tam robil, je predmetom diskusií. Podľa iránskych štátnych médií pracuje ako zdravotný brat v nemocnici v iránskom hlavnom meste Teherán.

Tam sa vraj v pivnici naučil strieľať. V jednom z televíznych rozhovorov mal Foroughi priznať, že slúžil počas vojny v Sýrii v elitných jednotkách Revolučnej gardy Quds-Force. Tie slúžili v občianskej vojne na obranu prezidenta Bašára Asada.


Bol súčasťou strážnej služby


"Zlatý strelec uviedol, že bol tam v strážnej službe a za úlohu mal aj prípravu na protiútoky zo strany súperov. Ak by aj bola toto všetko pravda, zlatú medailu už Foroughovi nevezmú. Na tom by už nič nezmenil ani medzinárodný protest," doplnil web blick.ch.

Vo vzduchovej pištoli na OH 2020 súťažil aj Slovák Juraj Tužinský. Úradujúci majster Európy nezvládol kvalifikáciu a skončil na 27. mieste.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zlatý strelec Foroughi bol možno v teroristickej organizácii, zástupcovia športovcov žiadajú vylúčenie Iránu z olympiády © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Grécky komentátor si nedal pozor na ústa a za rasistické poznámky dostal okamžitého padáka
<< predchádzajúci článok
Dvakrát prekonal koronavírus, trpel pri zdolávaní schodov a teraz má Dean zlato z olympiády v Tokiu

Zlatý strelec Foroughi bol možno v teroristickej organizácii, zástupcovia športovcov žiadajú vylúčenie Iránu z olympiády - diskusné fórum čitateľov