Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

27. júla 2021

Dvakrát prekonal koronavírus, trpel pri zdolávaní schodov a teraz má Dean zlato z olympiády v TokiuBritský plavec Tom Dean ovládol na olympijských hrách v japonskom Tokiu utorňajšie preteky na 200 m voľný spôsob. Dvadsaťjedenročný Angličan v britskom národnom rekorde 1:44,22 min dohmatol v cieli iba ...Zdieľať
tokyo_olympics_swimming_33653 8b9f165f14d141a2b89b1fc67e30ac11 676x451 27.7.2021 (Webnoviny.sk) - Britský plavec Tom Dean ovládol na olympijských hrách v japonskom Tokiu utorňajšie preteky na 200 m voľný spôsob. Dvadsaťjedenročný Angličan v britskom národnom rekorde 1:44,22 min dohmatol v cieli iba štyri stotiny sekundy pred kamarátom a tímovým kolegom Duncanom Scottom, tretí bol s mankom 0,44 s Brazílčan Fernando Scheffer.


"Chcel by som poďakovať všetkým doma. Nemám slov. Je to úžasné,“ vyhlásil pre spravodajský portál BBC Dean, ktorý pre Spojené kráľovstvo vybojoval v poradí štvrté zlato z Tokia.


Nebol schopný tréningu


V príprave na OH to mal Dean mimoriadne náročné. V priebehu vlaňajška až dvakrát prekonal ochorenie COVID-19, pričom v istej chvíli nedokázal chodiť po schodoch bez toho, aby sa nerozkašľal a nezadýchal. Nebol schopný odtrénovať tri týždne vkuse.

"Museli sme moju prípravu upraviť, aby sme zabránili dlhodobému poškodeniu môjho srdca a pľúc,“ prezradil Dean, ktorý sa so spomenutým Scottom postaral o to, že prvýkrát od OH 1908 v Londýne stáli spoločne na pódiu pod piatimi kruhmi dvaja britskí plavci.

Splnil sa mu sen


Napriek narušenej príprave Dean dorazil do Tokia ako druhý najrýchlejší plavec tohtoročných tabuliek - hneď po Scottovi. "Keď som sedel v izolácii vo svojej izbe, zdalo sa mi olympijské zlato vzdialené milión kilometrov. Vidieť stúpať vlajku a počuť hymnu je však pre mňa splnenie sna,“ dodal.

Asi 70 ľudí - prevažne členovia Deanovej rodiny, kamaráti, susedia a bývalí tréneri - sa v čase finále voľnoštýliarskej dvojstovky zišlo v záhrade jeho mamy v Maidenheade, aby si v skorých ranných hodinách britského času pozreli preteky. Video zachytávajúce oslavy zlatej medaily sa okamžite stalo hitom internetu.

"Keďže sme tam nemohli byť, pozvali sme všetkých, aby sme to v záhrade spolu sledovali na veľkej obrazovke. Pripadá mi to neskutočné, mám obrovskú radosť,“ povedala pre BBC One mama športovca Jacquie Hughesová.


Zdroj: Webnoviny.sk - Dvakrát prekonal koronavírus, trpel pri zdolávaní schodov a teraz má Dean zlato z olympiády v Tokiu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zlatý strelec Foroughi bol možno v teroristickej organizácii, zástupcovia športovcov žiadajú vylúčenie Iránu z olympiády
<< predchádzajúci článok
Vondroušová na olympiáde v Tokiu šokujúco sfúkla Osakovú, vo štvrťfinále sú aj Badosová a Bencicová

Dvakrát prekonal koronavírus, trpel pri zdolávaní schodov a teraz má Dean zlato z olympiády v Tokiu - diskusné fórum čitateľov