Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. decembra 2006

ZMOS tvrdí, že sa s ministrom Mikolajom nedohodliPredseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Michal Sýkora nesúhlasí s tvrdeniami ministra školstva Jána Mikolaja, že sa dohodli na financovaní neštátnych základných umeleckých škôl a ...Zdieľať

BRATISLAVA 13. decembra (WEBNOVINY) - Predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Michal Sýkora nesúhlasí s tvrdeniami ministra školstva Jána Mikolaja, že sa dohodli na financovaní neštátnych základných umeleckých škôl a školských zariadení. Odmietol, že ZMOS stiahne žiadosť, aby prezident nepodpísal novelu, ktorou sa presúva financovanie neštátnych škôl zo štátu na samosprávy. ZMOS adresoval prezidentovi list, v ktorom ho vyzval, aby novelu vrátil na opätovné prerokovanie do parlamentu. "Keď je raz podaný, tak sa ťažko stiahne," uviedol pre agentúru SITA Sýkora.

Sýkora potvrdil, že ZMOS a predseda Bratislavského samosprávneho kraja Vladimír Bajan chceli na spoločnom rokovaní vyriešiť problémy s financovaním neštátnych škôl, k definitívnej dohode však nedošlo. S ministrom telefonoval aj samotný Sýkora. Ministerstvo sa podľa Sýkoru zaviazalo, že vláde ešte nepredloží nariadenie, ktorým sa upravuje rozdeľovanie výnosu dane z príjmov. Mikolaj však tvrdí, že rezort sa dohodol na riešení techniky financovania a kompetencií, aby samospráva mohla kontrolovať ekonomickú činnosť neštátnych škôl. "Dohodla sa aj technika financovania v zmysle nariadenia vlády, rozpisy v podstate na každého žiaka," dodal Mikolaj.

SITA


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Mikolaj sa dohodol so ZMOS na financovaní neštátnych škôl (13. 12. 2006)nasledujúci článok >>
Mikolaj sa dohodol so ZMOS na financovaní neštátnych škôl
<< predchádzajúci článok
Srbsko musí zatknúť Mladiča, ak chce vstúpiť do EÚ