Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. decembra 2006

Mikolaj sa dohodol so ZMOS na financovaní neštátnych škôlMinisterstvo školstva sa dnes dohodlo so Združením miest a obcí Slovenska (ZMOS) na financovaní neštátnych škôl, prezident tak môže podpísať novelu, presúvajúcu ich financovanie zo štátu na ...Zdieľať

BRATISLAVA 13. decembra (WEBNOVINY) - Ministerstvo školstva sa dnes dohodlo so Združením miest a obcí Slovenska (ZMOS) na financovaní neštátnych škôl, prezident tak môže podpísať novelu, presúvajúcu ich financovanie zo štátu na obce. "Dnes ráno bolo rokovanie ešte so ZMOS a zástupcami VÚC a došlo k dohode. Dohodla sa aj technika financovania," povedal minister školstva Ján Mikolaj po rokovaní vlády, na ktorom schválila nariadenie o rozdelení peňazí, tzv. normatívoch, pre štátne školy. Rovnaké nariadenie pre neštátne školy podľa Mikolaja predloží vláde na schválenie minister financií. Dodal, že podľa dohody ZMOS stiahne žiadosť prezidentovi, aby novelu zákona o financovaní neštátnych škôl nepodpísal.

Ministerstvo sa podľa Mikolaja dohodlo na riešení dvoch podmienok - technike financovania, "pretože musí byť tak isto nariadenie vlády pre tieto neštátne školské zariadenia", a kompetencií - aby samospráva mohla kontrolovať ekonomickú činnosť neštátnych škôl. "Dohodla sa aj technika financovania v zmysle nariadenia vlády, rozpisy v podstate na každého žiaka," dodal Mikolaj.

Financovanie štátnych škôl je po dnešku jasné, vláda schválila zmenu doterajšieho nariadenia. "To sa robí každý rok. Je to bežná, rutinná záležitosť. Boli tam dve alebo tri zmeny oproti súčasnému stavu, myslím, že najmä vo vzťahu k štruktúre škôl, potom ku kvalifikačnej štruktúre a myslím, že učňovské školy majú samostatnú kapitolu," informoval Mikolaj o obsahu nariadenia, ktoré vláde predkladal.

SITA


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 ZMOS tvrdí, že sa s ministrom Mikolajom nedohodli (13. 12. 2006)nasledujúci článok >>
Izraelské sily zabili prvého Palestínčana od začiatku prímeria
<< predchádzajúci článok
ZMOS tvrdí, že sa s ministrom Mikolajom nedohodli