Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

26. júla 2021

Známy škótsky horolezec Rick Allen zahynul pri pokuse o zdolanie vrchu K2, pochovala ho lavínaZnámy škótsky horolezec zahynul v lavíne pri pokuse o zdolanie vrchu K2 v severnom Pakistane. V pondelok o tom informovali tamojšie úrady. Šesťdesiatosemročný Rick Allen prišiel o život pred troma ...Zdieľať
26.7.2021 (Webnoviny.sk) - Známy škótsky horolezec zahynul v lavíne pri pokuse o zdolanie vrchu K2 v severnom Pakistane. V pondelok o tom informovali tamojšie úrady.


Šesťdesiatosemročný Rick Allen prišiel o život pred troma dňami, keď sa pokúšal vyliezť na vrchol dosiaľ nevyskúšanou cestou na juhovýchodnej stene hory.

Oznámil to tajomník Pakistanského vysokohorského klubu Karrár Haidrí. Allenovi dvaja lezeckí partneri lavínu prežili a neskôr ich zachránili.

Expedíciou chceli horolezci pomôcť vyzbierať prostriedky pre britskú charitu Partners Relief & Development, kde Allen pôsobil ako člen rady. Organizácia Allenovo úmrtie potvrdila prostredníctvom svojej stránky na sociálnej sieti Facebook.

Allen, ktorý bol skúseným horolezcom, už pritom prežil lavínu v roku 2018, keď liezol na Broad Peak, ktorý sa rovnako ako K2 nachádza v pohorí Karakoram na pakistansko-čínskej hranici.


Zdroj: Webnoviny.sk - Známy škótsky horolezec Rick Allen zahynul pri pokuse o zdolanie vrchu K2, pochovala ho lavína © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Carlos Alcaraz vyhral turnaj ATP ako tretí najmladší hráč od roku 2000, od Nadala ho delilo 8 dní
<< predchádzajúci článok
Argentínsku šermiarku čakalo po prehre v Tokiu prekvapenie, tréner ju verejne požiadal o roku

Známy škótsky horolezec Rick Allen zahynul pri pokuse o zdolanie vrchu K2, pochovala ho lavína - diskusné fórum čitateľov