Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

28. júla 2021

Znižovanie negatívnych dôsledkov koronakrízy na národné športové zväzy bude pokračovať aj v roku 2022Znižovanie negatívnych dôsledkov krízovej situácie v súvislosti s ochorením COVID-19 na národné športové zväzy, národné športové organizácie a športovcov bude pokračovať aj v roku 2022. Vyplýva to z ...Zdieľať
28.7.2021 (Webnoviny.sk) - Znižovanie negatívnych dôsledkov krízovej situácie v súvislosti s ochorením COVID–19 na národné športové zväzy, národné športové organizácie a športovcov bude pokračovať aj v roku 2022. Vyplýva to z novely zákona o športe, ktorú v pondelok 26. júla podpísala prezidentka Zuzana Čaputová.


"Výnimku pre výpočet príspevku uznanému športu na rok 2021, ktorý sa vypočítal podľa podielu uznaných športov na rok 2020, je vzhľadom na pokračujúcu mimoriadnu situáciu v súvislosti s ochorením COVID-19 potrebné časovo rozšíriť aj na rok 2022, keďže vzhľadom na redukciu športových podujatí v roku 2021 nie je k dispozícií dostatočné množstvo údajov pre štandardný výpočet," uviedli predkladatelia v dôvodovej správe.

Zároveň podotkli, že niektoré národné športové zväzy a národné športové organizácie nemali pre trvanie mimoriadnej krízovej situácie možnosť získania dostatočného počtu aktívnych športovcov, aby splnili podmienky podľa zákona o športe.


Zdroj: Webnoviny.sk - Znižovanie negatívnych dôsledkov koronakrízy na národné športové zväzy bude pokračovať aj v roku 2022 © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poliaci sú z výkonov svojich športovcov v Tokiu sklamaní, pripomína to zápas futbalových ME proti Slovensku
<< predchádzajúci článok
Letná olympiáda v Tokiu (bedminton): Martina Repiská potrápila turnajovú deviatku

Znižovanie negatívnych dôsledkov koronakrízy na národné športové zväzy bude pokračovať aj v roku 2022 - diskusné fórum čitateľov