Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

28. júla 2021

Poliaci sú z výkonov svojich športovcov v Tokiu sklamaní, pripomína to zápas futbalových ME proti SlovenskuPoľsko malo pred začiatkom olympijských hier v japonskom Tokiu smelé medailové ambície, zvlášť v tenise. Zatiaľ však tieto plány nenapĺňa a dokonca v Japonsku ešte nevybojovalo cenný kov v žiadnom ...Zdieľať
tokyo_olympics_tennis_16447 6d9d25510fd7485f88d7165986a955dd 676x451 28.7.2021 (Webnoviny.sk) - Poľsko malo pred začiatkom olympijských hier v japonskom Tokiu smelé medailové ambície, zvlášť v tenise. Zatiaľ však tieto plány nenapĺňa a dokonca v Japonsku ešte nevybojovalo cenný kov v žiadnom športe.


Frustráciu či sklamanie z doterajšieho počínania poľských športovcov v japonskej metropole ešte viac zvýraznila utorňajšia prehra tenistu Huberta Hurkacza.

Zlyhala aj Iga Swiateková


Svetová jedenástka podľahla Britovi Liamovi Broadymu, až 143. hráčovi rebríčka ATP, po trojsetovej bitke 5:7, 6:3 a 3:6.

Keďže v ženskej časti pavúka predtým vypadla aj ďalšia veľká medailová nádej a víťazka vlaňajšieho Roland Garros Iga Swiateková, Poľsko má v tenise už iba jedno "želiezko v ohni". Je ním zmiešaná dvojica Swiateková a Lukasz Kubot.

V Riu získali jedenásť medailí


"Už aj Hurkacz padol. Hry, ktoré naši športovci predvádzajú, nateraz pripomínajú futbalový zápas so Slovenskom na majstrovstvách Európy,“ napísal Maciej Kaliszuk z periodika Przeglad Sportowy a pripomenul prehru Poliakov s tímom SR 1:2 na nedávnom Eure.

Na predchádzajúcich troch OH - v Riu de Janeiro 2016, Londýne 2012 i Pekingu 2008 - získali poľskí športovci zhodne po 11 medailí. V Aténach 2004 ich vybojovali desať a v Sydney 2000 dokonca 14 cenných kovov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Poliaci sú z výkonov svojich športovcov v Tokiu sklamaní, pripomína to zápas futbalových ME proti Slovensku © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Letná olympiáda v Tokiu (trap): Rehák Štefečeková je líderkou kvalifikácie, trafila všetkých 75 terčov
<< predchádzajúci článok
Znižovanie negatívnych dôsledkov koronakrízy na národné športové zväzy bude pokračovať aj v roku 2022

Poliaci sú z výkonov svojich športovcov v Tokiu sklamaní, pripomína to zápas futbalových ME proti Slovensku - diskusné fórum čitateľov