Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. apríla 2010

Zomrel aktivista za legalizáciu marihuany J. HererAmerický spisovateľ a aktivista za legalizáciu marihuany Jack Herer, autor knihy Spiknutí proti konopí aneb "Císař nemá šaty!", skonal ako 70-ročný vo štvrtok na ...Zdieľať
sviecka Ilustrčné foto SITA BRATISLAVA 16. apríla  - Americký spisovateľ a aktivista za legalizáciu marihuany Jack Herer, autor knihy Spiknutí proti konopí aneb "Císař nemá šaty!", skonal ako 70-ročný vo štvrtok na následky komplikácií po infarkte, ktorý utrpel ešte v septembri minulého roku. Informovala o tom webová stránka www.oregonlive.com. Správu o úmrtí potvrdila jeho manželka Jeannie Herer na webovej stránke www.jackherer.com.


Jack Herer zasvätil život myšlienke, že pestovanie rastliny Cannabis sativa, teda konope siate, by malo byť dekriminalizované, pretože je to obnoviteľný zdroj paliva, potravín a liekov a dá sa pestovať prakticky na celom svete. K marihuane sa pritom dostal relatívne neskoro, prvú marihuanovú cigaretu vyfajčil ako 30-ročný. Niekoľkokrát ho pre jeho aktivity zatkli. Z prvého infarktu, ktorý dostal v roku 2000, sa síce dlho, no úspešne zotavoval. Napriek tomu pokračoval vo svojej kampani za legalizáciu marihuany. Osudným sa mu stal druhý infarkt, ktorý utrpel vlani v septembri.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MasterCard otvára divíziu výskumu a vývoja MasterCard Labs v čele s Garrym Lyons
<< predchádzajúci článok
Gazprom obmedzuje dovoz turkménskeho plynu