Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

14. júla 2020

Zomrel Grant Imahara, známy je z Ničiteľov mýtov a spolupracoval aj na trilógii Hviezdnych vojen


Tagy: úmrtie

Vo veku 49 rokov náhle zomrel americký elektrotechnický inžinier a robotik Grant Imahara, známy z vedecko-technických televíznych relácií Ničitelia mýtov (2003) a White Rabbit Project (2016). Podľa magazínu ...Zdieľať
grant imahara 676x466 14.7.2020 (Webnoviny.sk) - Vo veku 49 rokov náhle zomrel americký elektrotechnický inžinier a robotik Grant Imahara, známy z vedecko-technických televíznych relácií Ničitelia mýtov (2003) a White Rabbit Project (2016). Podľa magazínu The Hollywood Reporter skonal losangeleský rodák následkom mozgovej aneuryzmy.

K Ničiteľom mýtov sa pridal v tretej sérii


Zármutok nad jeho úmrtím už medzičasom vyjadrilo viacero jeho bývalých kolegov, ako napríklad Adam Savage, Kari Bryon, Tory Belleci a tiež televízia Discovery Channel.

Imahara sa k tímu Ničiteľov mýtov z dielne Discovery Channel pridal v tretej sezóne, keď nahradil Scottie Chapman a v šou zotrval do roku 2014, keď odišiel spolu s ďalšími spolumoderátormi Kari Byron a Torym Bellecim. Trio sa pred kamerou znovu stretlo v roku 2016 pri spolupráci na White Rabbit Project z produkcie Netflixu, ktorý však vydržal len jednu sezónu.

Počas účinkovania v Ničiteľoch mýtov využíval svoje technické znalosti na navrhovanie a stavbu robotov pre šou a pracoval tiež s počítačmi a elektronickými zariadeniami.

Nikdy nechcel byť James Bond


Imahara študoval elektrotechniku na University of Southern California, no chvíľkovo pochyboval o svojom smerovaní a chcel sa stať scenáristom. Po absolvovaní štúdia získal miesto v THX labs, ktoré v tom čase patrili pod Lucasfilm.

Počas deviatich rokov v Lucasfilme pôsobil v THX a tiež Industrial Light and Magic (ILM) a spolupracoval na prequelovej trilógii Hviezdnych vojen a tiež snímkach Matrix Reloaded (2003), Matrix Revolutions (2003), Galaxy Quest (1999), xXx: Nová dimenzia (2005), Van Helsing (2004), Stratený svet: Jurský park (1997), A.I. Umelá inteligencia (2001) alebo Terminátor 3: Vzbura strojov (2003).

"Páčilo sa mi navrhovať a stavať veci, prichádzať na to, ako niečo funguje a ako to vylepšiť alebo použiť iným spôsobom. Ako dieťa som nikdy nechcel byť James Bond, chcel som byť Q, pretože on navrhoval všetky tie vecičky. Dalo by sa povedať, že som k tomu prišiel prirodzene," vyjadril sa Imahara v roku 2008 v rozhovore pre Machine Design.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrel Grant Imahara, známy je z Ničiteľov mýtov a spolupracoval aj na trilógii Hviezdnych vojen © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: úmrtie
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
„POHODA 2020 V ÉTERI BOLA SKVELÁ,NO CHCEME JU MAŤ OPÄŤ NA ZEMI.“
<< predchádzajúci článok
Dážď a búrky odložili štart prvej arabskej misie na Mars

Zomrel Grant Imahara, známy je z Ničiteľov mýtov a spolupracoval aj na trilógii Hviezdnych vojen - diskusné fórum čitateľov