Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

14. júla 2020

Dážď a búrky odložili štart prvej arabskej misie na MarsŠtart prvej arabskej vesmírnej misie na Mars z Japonska odložili na piatok z dôvodu zlého počasia. Štart sondy s názvom Amal bol naplánovaný na stredu skoro ráno. Do vesmíru ju z odľahlého ...Zdieľať
misia mars 676x450 14.7.2020  - Štart prvej arabskej vesmírnej misie na Mars z Japonska odložili na piatok z dôvodu zlého počasia. Štart sondy s názvom Amal bol naplánovaný na stredu skoro ráno.


Do vesmíru ju z odľahlého japonského ostrova Tanegašima mala vyniesť japonská raketa H-IIA. Tím zo Spojených arabských emirátov na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter najnovšie informoval o zmene dátumu, keďže v oblasti štartu očakávajú počas najbližších dní búrky a dážď.

Amal, čo znamená nádej, by sa mala dostať na Mars vo februári 2021. Okolo červenej planéty by mala obiehať najmenej dva roky. Sonda bude vybavená tromi typmi senzorov, ktoré budú po prvý raz merať komplexné zloženie atmosféry Marsu počas rôznych období.

V nadchádzajúcich dňoch by mali vyštartovať aj ďalšie dve misie na Mars - americká a čínska. Japonsko si naplánovalo misiu na túto planétu na rok 2024.


Zdroj: Webnoviny.sk - Dážď a búrky odložili štart prvej arabskej misie na Mars © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zomrel Grant Imahara, známy je z Ničiteľov mýtov a spolupracoval aj na trilógii Hviezdnych vojen
<< predchádzajúci článok
Herečka Naya Rivera sa utopila pri záchrane syna, jej telo po piatich dňoch vyplavila voda

Dážď a búrky odložili štart prvej arabskej misie na Mars - diskusné fórum čitateľov