Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

05. augusta 2020

Zomrel herec Jiří Stanislav, zahral si so svetoznámymi kolegami z Hollywoodu


Tagy: herec úmrtie

Vo veku 73 rokov v sobotu náhle zomrel herec Jiří Stanislav, informuje spravodajský portál iDNES.cz. Rodák z Ivančíc študoval herectvo na brnianskej JAMU v rovnakom čase ako Bolek Polívka. Len tri dni po ...Zdieľať
55680248_2407219106164611_6641354822257737728_o 676x451 5.8.2020 (Webnoviny.sk) - Vo veku 73 rokov v sobotu náhle zomrel herec Jiří Stanislav, informuje spravodajský portál iDNES.cz. Rodák z Ivančíc študoval herectvo na brnianskej JAMU v rovnakom čase ako Bolek Polívka. Len tri dni po príchode okupačných vojsk v auguste 1968 emigroval do Rakúska a následne do Kanady. Tam sa spočiatku venoval pantomíme a neskôr sa spolu s manželkou presťahovali do Anglicka, kde sa presadil vo filme.


V 80. rokoch si zahral po boku svetových hviezd v britských a amerických filmoch. Predstavil sa napríklad aj v snímke Superman 4 (1987), kde ho zachránil Christopher Reeve. Jeho ďalšími svetoznámymi kolegami boli napríklad aj Pierce Brosnan, Hugh Grant, Michael Caine, Michail Baryšnikov, Jeremy Irons alebo Martin Shaw. Po roku 1989 sa vrátil do Československa a občas hral aj v seriáloch.

Jiří Stanislav sa tento rok zaslúžil aj o to, že sa do zámku v Polici na Třebíčsku presťahovalo múzeum speváka Waldemara Matušku. A tiež sa ako generálny prior rádu Cyriakov postaral o to, že na rovnakom zámku sprístupnili múzeum britského Kráľovského letectva (RAF). Posledná rozlúčka s Jiřím Stanislavom bude v piatok 14. augusta o 11:15 v obradnej sieni krematória v Prahe Motole.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrel herec Jiří Stanislav, zahral si so svetoznámymi kolegami z Hollywoodu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: herec úmrtie
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Má Amazon slabé kontrolné systémy? Spoločnosť mala v ponuke topánky s rasistickým popisom
<< predchádzajúci článok
Snímky z obežnej dráhy Zeme odhalili nové kŕdle tučniakov, prezradili ich veľké kopy exkrementov

Zomrel herec Jiří Stanislav, zahral si so svetoznámymi kolegami z Hollywoodu - diskusné fórum čitateľov