Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

21. marca 2020

Zomrel Kenny Rogers, americký country spevák sa dožil 81 rokov


Tagy: úmrtie

Vo veku 81 rokov zomrel americký country spevák Kenny Rogers. Jeho rodina na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter potvrdila, že zomrel prirodzenou smrťou. Naposledy vydýchol doma, v pokoji a obklopený svojimi ...Zdieľať
obit_kenny_rogers_34406 3cce01f4e4f14f3da2966cd47fe3120d 676x451 21.3.2020  - Vo veku 81 rokov zomrel americký country spevák Kenny Rogers. Jeho rodina na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter potvrdila, že zomrel prirodzenou smrťou. Naposledy vydýchol doma, v pokoji a obklopený svojimi najbližšími.


Rodina plánuje usporiadať malý pohreb v dôsledku šírenia koronavírusu. Väčšiu "oslavu jeho života" chcú spolu s priateľmi a fanúšikmi zorganizovať neskôr. Medzi prvými osobnosťami, ktoré reagovali na úmrtie, bola speváčka Leann Rimes, ktorá zosnulého kolegu označila za legendu.


Kenneth Ray Rogers sa narodil 21. augusta 1938 v texaskom Houstone. Na hudobnej scéne pôsobil od 50. rokov minulého storočia. Bol členom skupín The Bobby Doyle Three, The New Christy Minstrels alebo The First Edition.

V roku 1976 vydal prvý sólový album Love Lifted Me a odvtedy ponúkol desiatky štúdioviek. Na konte má hity ako Lucille, She Believes in Me, You Decorated My Life, Coward of the County, Lady, I Don't Need You, The Gambler alebo Islands in the Stream (feat. Dolly Parton).

Na celom svete predal viac ako 100 miliónov nahrávok. Podarilo sa mu získať množstvo cien, medzi nimi napríklad aj tri Grammy. V roku 2013 ho uviedli do Siene slávy country hudby.
 Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrel Kenny Rogers, americký country spevák sa dožil 81 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: úmrtie
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia spolu s ochranármi dravcov kontrolovala hniezda chráneného vtáctva, pátrali po jedoch
<< predchádzajúci článok
Prišiel čas na hrubé knihy a knižné ságy

Zomrel Kenny Rogers, americký country spevák sa dožil 81 rokov - diskusné fórum čitateľov