Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

31. marca 2023

Zomrel legendárny režisér Stanislav Párnický, v jeho tvorbe vynikla psychologická dráma z obdobia druhej svetovej vojnyV piatok ráno zomrel vo veku 77 rokov legendárny režisér a významná osobnosť slovenskej televíznej a filmovej tvorby Stanislav Párnický, ktorý by o necelé dva ...Zdieľať
gettyimages 1176252110 676x380 31.3.2023  - V piatok ráno zomrel vo veku 77 rokov legendárny režisér a významná osobnosť slovenskej televíznej a filmovej tvorby Stanislav Párnický, ktorý by o necelé dva týždne oslávil 78. narodeniny.


Informáciu pre RTVS potvrdila jeho dcéra Lucia Párnická. Párnický sa stal režisérom v polovici 70. rokov, keď nakrúcal najmä filmy pre Slovenskú televíziu.

Televízna tvorba dodnes predstavuje významnú časť jeho filmografie. V jeho tvorbe hraných filmov vynikla psychologická dráma Kára plná bolesti z obdobia druhej svetovej vojny.

V roku 1995 nakrútil pokračovanie filmu Štefana Uhra – Pásla kone na betóne s názvom Kone na betóne. Párnický bol tiež bývalým manželom herečky Zdeny Studenkovej.


Zdroj: SITA.sk - Zomrel legendárny režisér Stanislav Párnický, v jeho tvorbe vynikla psychologická dráma z obdobia druhej svetovej vojny © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Od apríla sa zavádzajú elektronické skúšobné testy na vodičský preukaz
<< predchádzajúci článok
Zomrel člen činohry Vladimír Obšil, jeho prvá úloha v SND bola už počas vysokej školy