Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

29. novembra 2023

Zomrel miliardár Charlie Munger, pravá ruka podnikateľa Warrena Buffetta


Tagy: Úmrtie

Vo veku 99 rokov zomrel americký miliardár Charlie Munger, ktorý pomohol známemu investorovi Warrenovi Buffettovi vybudovať investičný konglomerát Berkshire Hathaway. Spoločnosť vo vyhlásení informovala, že jeho ...Zdieľať
munger 676x451 29.11.2023 (SITA.sk) - Vo veku 99 rokov zomrel americký miliardár Charlie Munger, ktorý pomohol známemu investorovi Warrenovi Buffettovi vybudovať investičný konglomerát Berkshire Hathaway. Spoločnosť vo vyhlásení informovala, že jeho rodina oznámila, že zomrel v utorok ráno v nemocnici v Kalifornii. Prvého januára by oslávil 100 rokov.


„Berkshire Hathaway by nebolo možné vybudovať do súčasného stavu bez Charlieho inšpirácie, múdrosti a účasti,“ vyjadril sa Buffett vo vyhlásení.

Munger bol Buffettova pravá ruka, pričom mu radil v otázkach investícií a obchodných rozhodnutí. Viac ako päť desaťročí pomáhal viesť Berkshire Hathaway, ktorého predstavenstva bol od roku 1978 podpredsedom. Svoj podiel na mimoriadnom úspechu spoločnosti však často zľahčoval.


Rodák z Omahy študoval matematiku na Michiganskej univerzite, ale napokon odišiel počas druhej svetovej vojny slúžiť do armády ako meteorológ v letectve. Následne vyštudoval právo na Harvardovej univerzite. Keď sa v roku 1959 na večierku v Omahe stretol s Buffettom, bol právnikom v južnej Kalifornii. Právo však napokon vymenil za investície. Počas jeho dlhoročnej kariéry bol Munger predsedom Wesco Financial, Daily Journal Corp. či Costco Wholesale Corp.
Zdroj: SITA.sk - Zomrel miliardár Charlie Munger, pravá ruka podnikateľa Warrena Buffetta © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Úmrtie
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Proces s podnikateľom Bödörom v kauze podplácania sa začne vo februári, súd vytýčil tri termíny
<< predchádzajúci článok
Elektrobicykle a zima? Krásne to k sebe pasuje, stačí sa o ne starať!