Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

01. marca 2020

Zomrel spevák, textár a karikaturista Jan Vyčítal. Bol spoluzakladateľom skupiny Greenhorns


Tagy: úmrtie

Vo veku 77 rokov zomrel český spevák, textár a karikaturista Jan Vyčítal, známy ako spoluzakladateľ country skupiny Greenhorns. Informuje o tom český portál Blesk.cz s odvolaním sa na webstránku ...Zdieľať
vycital 676x436 1.3.2020 (Webnoviny.sk) - Vo veku 77 rokov zomrel český spevák, textár a karikaturista Jan Vyčítal, známy ako spoluzakladateľ country skupiny Greenhorns. Informuje o tom český portál Blesk.cz s odvolaním sa na webstránku kapely.


"Vážení priatelia, so zármutkom vám oznamujeme, že dnes odišiel na posledný vandr do večného kraja modrej trávy zakladajúci člen skupiny Greenhorns Honza Vyčítal. Suchú cestu, Honzo, a slnko nad hlavou!," napísali členovia formácie.

Jan Vyčítal sa narodil 8. marca 1942 v Prahe. Kapelu Greenhorns spoluzakladal v roku 1965 a od roku 1974 nesmel z politických dôvodov písať texty piesní. Naďalej to však robil pod rôznymi pseudonymami. V roku 1999 musel pre problémy s ľavou rukou prestať hrať na gitaru. Odvtedy už len spieval a moderoval vystúpenia kapely.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrel spevák, textár a karikaturista Jan Vyčítal. Bol spoluzakladateľom skupiny Greenhorns © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: úmrtie
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Aktuálnym trendom je auto na leasing. Poznáte jeho výhody?
<< predchádzajúci článok
Chlapec listom a príspevkom spustil zbierku na výstavbu centra pre bezdomovcov

Zomrel spevák, textár a karikaturista Jan Vyčítal. Bol spoluzakladateľom skupiny Greenhorns - diskusné fórum čitateľov