Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

28. februára 2020

Aktuálnym trendom je auto na leasing. Poznáte jeho výhody?Viete si predstaviť, čo by ste robili bez auta? Niekto si kúpi úplne nový automobil, kým iný sa nebráni ani ojazdenému vozidlu.Zdieľať
Aktuálnym trendom je auto na leasing. Poznáte jeho výhody?

Síce sa ich kritéria pri výbere líšia, obaja sa zhodnú v tom, že zakúpenie auta nie je zrovna najlacnejšia záležitosť. Ako to už býva zvykom, aj v takejto situácii existuje aj iné riešenie.

Možnosti financovania automobilu sú rôzne. Či už si zvolíte klasickú voľbu bezprostrednej úhrady z vlastného vrecka alebo si s financovaním pomôžete, výber je len na vás. Ak však disponujete nedostatkom finančných prostriedkov, ste nútení hľadať aj iné možnosti. Jedným z nich je aj auto na leasing.

Oboznámenie sa s možnosťami

Financovanie auta si nemôže dovoliť každý. Takáto veľká investícia nie je každému po chuti a pokiaľ sa vám zrovna pokazilo auto a jeho oprava by bola oveľa nákladnejšia než kúpa toho nového, hľadáte možnosti, ako si to o niečo zjednodušiť. Spotrebný úver je jedným z riešení, v rámci ktorého sumu obrdžíte a stanete sa ihneď výhradným vlastníkom vozidla. Ak sa však nechcete zadlžovať, pri operatívnom leasingu máte auto jednoducho v prenájme a vlastní ho daná spoločnosť, kým v rámci finančného leasingu si môžete po ukončení prenájmu konkrétne vozidlo aj odkúpiť.

Čo si pod leasingom predstaviť

Ak by ste sa pýtali mnohých, čo leasing znamená, nie každý by vám vedel úplne bezproblémovo odpovedať. V prvom rade ide o dlhodobý prenájom vozidla, ktorého nie ste majiteľom. Operatívny leasing je čoraz populárnejší najmä medzi podnikateľmi. Okrem uhrádzania pravidelných mesačných splátok nemusíte okrem šoférovania hradiť vôbec nič. Akýkoľvek typ starostlivosti uhrádza totiž leasingová spoločnosť.

Jednoduché vybavenie

V porovnaní s bežnou pôžičkou leasing vybavíte oveľa rýchlejšie. Zabudnite na zdĺhavé vypisovanie papierov, nekonečné dokladovanie a pravidelné návštevy. Okrem takéhoto dlhodobého prenájmu máte možnosť požiadať aj o rôzne doplnkové služby. Uvažovať môžete napríklad o zimnej výbave alebo predplatení pravidelného servisu. Ponuky leasingových spoločností sa však môžu líšiť, treba si preto vopred urobiť prieskum a zvoliť ponuku, ktorá vám bude najviac vyhovovať.

Zaujať môže každého

Viditeľná úspora financií, zvýhodnené balíkové riešenia pre stredné firmy a špecifické služby priamo na mieru pre väčšie podniky. Lízing na auto toto všetko umožňuje a jednou z ďalších výhod je aj to, že zodpovednosť za možné opravy a škody nesie práve leasingová spoločnosť.

Už dávno neplatí, že najideálnejším riešením je všetko len výlučne vlastniť. Potvrdzujú to aj momentálne trendy v rámci celej Európy. Práve tie totiž naznačujú, aké je čoraz populárnejšie, zobrať si auto na leasing.

Zdroj obrázka:

Serhii Bobyk / Shutterstock.com

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pleť, oči, obočie, pery – najstaršie „zbrane“ každej z nás
<< predchádzajúci článok
Zomrel spevák, textár a karikaturista Jan Vyčítal. Bol spoluzakladateľom skupiny Greenhorns

Aktuálnym trendom je auto na leasing. Poznáte jeho výhody? - diskusné fórum čitateľov