Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

17. februára 2020

Zomrel známy britský DJ a procudent Andrew Weatherall, príčinou bola pľúcna embólia


Tagy: úmrtie

V londýnskej nemocnici zomrel v pondelok na pľúcnu embóliu známy britský DJ a producent Andrew Weatherall. Mal 56 rokov. O úmrtí informoval jeho manažér. Jeho odchod bol "rýchly a ...Zdieľať
sviecka 676x466 17.2.2020  - V londýnskej nemocnici zomrel v pondelok na pľúcnu embóliu známy britský DJ a producent Andrew Weatherall. Mal 56 rokov. O úmrtí informoval jeho manažér.


Jeho odchod bol "rýchly a pokojný", uvádza sa v stanovisku, podľa ktorého sa umelcova rodina zatiaľ nebude k úmrtiu vyjadrovať, pretože je otrasená.

Priekopník elektronickej hudby


Weatherall bol na začiatku 90. rokov jedným z najväčších priekopníkov britskej elektronickej a nezávislej scény. Stál napríklad za hudobnými projektmi The Sabres of Paradise a Two Lone Swordsmen, produkoval okrem iných prelomový album kapely Primal Scream Screamadelica z roku 1991 a patril k vyhľadávaným autorom remixov.

Obohatil diskografiu mnohých interpretov


Tými obohatil diskografiu interpretov ako New Order, Happy Mondays, My Bloody Valentine, The Future Sound Of London, Saint Etienne či Beth Orton.

"Som šokovaný a smutný zo správy, že kozmický cestovateľ Andrew Weatherall opustil náš barák," reagoval na smutnú informáciu spevák kapely The Charlatans Tim Burgess.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrel známy britský DJ a procudent Andrew Weatherall, príčinou bola pľúcna embólia © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: úmrtie
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Veľká Británia bude mať nový superpočítač na sledovanie počasia, spustiť by ho mali o dva roky
<< predchádzajúci článok
Video: Airbus predstavil lietadlo budúcnosti MAVERIC. Vyzerá ako veľké rogalo a usporí až pätinu paliva

Zomrel známy britský DJ a procudent Andrew Weatherall, príčinou bola pľúcna embólia - diskusné fórum čitateľov