Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. októbra 2019

Zomrela manželka syna amerického senátora Bernieho SandersaBernie Sanders, archívna snímka.Zdieľať
Bernie Sanders, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Washington 9. októbra (TASR) - Vo veku 46 rokov zomrela manželka syna amerického senátora Bernieho Sandersa, ktorý sa uchádza o nomináciu Demokratickej strany USA v prezidentských voľbách v roku 2020. Informovala o tom v utorok agentúra AP s odvolaním sa na oznámenie pohrebného ústavu v meste Burgettstown v americkom štáte Pensylvánia.


Raine Riggsová, manželka Sandersovho syna Leviho, podľa informácií AP skonala uplynulú sobotu, krátko po tom, ako jej diagnostikovali rakovinu. Zomrela tak práve v deň, keď sa jej svokor, 78-ročný Bernie Sanders vrátil do svojho domovského štátu Vermont z Las Vegas, kde minulý utorok utrpel infarkt.

Riggsová pracovala ako neuropsychologička. Podľa nekrológu viedla niekoľko rokov oddelenie behavoriálnej medicíny na lekárskej fakulte v štáte New Hampshire, pričom na tamojšej fakultnej nemocnici zriadila oddelenie paliatívnej starostlivosti.

So svojím manželom Levim Sandersom, ktorý sa v roku 2018 neúspešne pokúšal stať kongresmanom za štát New Hampshire, sa spoznala, keď obaja pracovali vo vývarovni pre chudobných v štáte Vermont. Pár má spolu tri deti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Biely dom odmietol spoluprácu na vyšetrovaní prezidenta D. Trumpa
<< predchádzajúci článok
Európsky súd: Taliansky prísny väzenský režim porušuje ľudské práva

Zomrela manželka syna amerického senátora Bernieho Sandersa - diskusné fórum čitateľov