Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

08. decembra 2019

Zomrela najstaršia obyvateľka Česka Magdalena KytnerováZomrela najstaršia obyvateľka Českej republiky Magdalena Kytnerová, mala 108 rokov. Žila v moravskom meste Kroměříž. Najstaršou obyvateľkou Česka sa stala v ...Zdieľať
Ilustračná foto Foto: TASR – František Iván
Praha 8. decembra (TASR) - Zomrela najstaršia obyvateľka Českej republiky Magdalena Kytnerová, mala 108 rokov. Žila v moravskom meste Kroměříž. Najstaršou obyvateľkou Česka sa stala v lete, keď skonala vtedy 109-ročná Marie Schwarzová. V nedeľu o tom informoval portál Českej televízie (ČT).


Magdalena Kytnerová sa narodila 17. marca 1911 v Rakúsku blízko Viedne, po prvej svetovej vojne zomreli jej rodičia na španielsku chrípku a siroty sa ujali príbuzní z Moravy.

Predvlani jej syn Václav Kytner povedal novinárom, že aj keď to jeho matka nemala ľahké, všetko berie s nadhľadom a ľahkosťou.

V roku 2017 zaujala verejnosť, keď ako jedna z najstarších voličiek hlasovala vo voľbách do Poslaneckej snemovne, dolnej komory českého parlamentu. Vtedy uviedla, že hlasovať chodí pravidelne a pozorne sleduje udalosti v krajine.

Tento rok zomreli už traja ľudia, ktorí boli najstaršími obyvateľmi Česka. Na začiatku roka bola najskôr narodenou žijúcou občiankou Květoslava Hranošová, ktorá mala 109 rokov. Skonala však už v januári. Do augusta bola potom najstaršou Marie Schwarzová, ktorá bola len o štyri dni mladšia než Hranošová. Od augusta bola najstaršou práve Magdalena Kytnerová, doplnila televízia ČT24.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mladý rapper Juice WRLD zomrel v Chicagu na srdcový infarkt
<< predchádzajúci článok
Vo veku 21 rokov zomrel americký rapper Juice WRLD

Zomrela najstaršia obyvateľka Česka Magdalena Kytnerová - diskusné fórum čitateľov