Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

06. marca 2020

Zomrela speváčka Barbara Martin, bola zakladajúcou členkou skupiny The Supremes


Tagy: úmrtie

Vo veku 76 rokov zomrela v Detroite americká speváčka Barbara Martin, ktorá bola jednou zo zakladajúcich členiek už nefungujúcej skupiny The Supremes. Smutnú správu potvrdili na facebookovom profile legendárnej ...Zdieľať
thinkstockphotos 628562640 676x451 6.3.2020 (Webnoviny.sk) - Vo veku 76 rokov zomrela v Detroite americká speváčka Barbara Martin, ktorá bola jednou zo zakladajúcich členiek už nefungujúcej skupiny The Supremes. Smutnú správu potvrdili na facebookovom profile legendárnej formácie. Príčina úmrtia zatiaľ nie je známa.


Barbara Diane Martin Richardson sa narodila 1. júna 1943 v Detroite. V roku 1960 nahradila Betty McGlown v skupine The Primettes a o rok neskôr podpísala spolu s ďalšími členkami Florence Ballard, Mary Wilson a Dianou Ross zmluvu s vydavateľstvom Motown už pod názvom The Supremes. Martin sa podieľala na nahrávaní debutového albumu Meet the Supremes z decembra 1962, avšak nenachádza sa na obale nahrávky, keďže začiatkom roka 1962 opustila skupinu, pretože bola tehotná.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrela speváčka Barbara Martin, bola zakladajúcou členkou skupiny The Supremes © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: úmrtie
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Aká je pravda o ekologických hybridných autách? Nie je to veľmi ružové
<< predchádzajúci článok
Adam Ďurica pripravuje koncerty so Symphonic Big Band Orchestra

Zomrela speváčka Barbara Martin, bola zakladajúcou členkou skupiny The Supremes - diskusné fórum čitateľov