Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. apríla 2020

Zomrela žena, ktorá zverejnila Clintonovu sexuálnu aféru s LewinskouVo veku 70 rokov zomrela Linda Trippová, ktorá bola ústrednou postavou stojacou za zverejnením sexuálnej aféry medzi bývalým americkým prezidentom Billom Clintonom a niekdajšou stážistkou v Bielom dome Monicou ...Zdieľať
po 676x450 9.4.2020 - Vo veku 70 rokov zomrela Linda Trippová, ktorá bola ústrednou postavou stojacou za zverejnením sexuálnej aféry medzi bývalým americkým prezidentom Billom Clintonom a niekdajšou stážistkou v Bielom dome Monicou Lewinskou. Podľahla rakovine pankreasu, uviedla jej rodina pre americké médiá.

 

S Lewinskou boli kamarátky


Trippová pracovala pre americké ministerstvo obrany, kde sa s o 24 rokov mladšou Lewinskou spriatelila. Dozvedela sa od nej, že mala sexuálny pomer s prezidentom a v roku 1997 si začala spoločné telefonické rozhovory tajne nahrávať.

Nahrávky následne odovzdala špeciálnemu prokurátorovi Kennethovi Starrovi, čo viedlo k rozsiahlemu vyšetrovaniu. Prezradila tiež, že Lewinská vlastní modré šaty, na ktorých sa nachádzajú "dôkazy" pomeru s prezidentom.

Proces viedol k impeachmentu


Sexuálny škandál vtedajšieho šéfa Bieleho domu tvrdo zasiahol a takmer ho pripravil o úrad. Viedol dokonca k procesu impeachmentu, ktorý ale Clinton nakoniec ustál.

Trippová trvala na tom, že citlivé informácie zverejnila z dôvodu "patriotizmu", kritici ju však obviňovali, že zradila Lewinskej priateľstvo a snažila sa podkopať prezidentský úrad.

V reakcii na správy, že je Trippová blízko smrti, Lewinská na Twitteri napísala, že "bez ohľadu na minulosť" dúfa v jej uzdravenie.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrela žena, ktorá zverejnila Clintonovu sexuálnu aféru s Lewinskou © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Samsung a Facebook poskytnú svoje zariadenia lekárom v prvej línii, ktorí bojujú proti koronavírusu
<< predchádzajúci článok
Bratislava bojuje proti šíreniu Covid-19, dezinfikuje verejné priestory, chodníky aj zastávky MHD (video)

Zomrela žena, ktorá zverejnila Clintonovu sexuálnu aféru s Lewinskou - diskusné fórum čitateľov