Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. marca 2024

Zoroslav Kollár opäť pozdravil Lipšica, kauzu Čistý deň vraj využil na ovplyvnenie verejnej mienky vo voľbách v roku 2020 (video)Podnikateľ a právnik Zoroslav Kollár je presvedčený o tom, že všetky prípady týkajúce sa kauzy resocializačného zariadenia Čistý deň sa ...Zdieľať
zoroslav kollar 676x421 24.3.2024 (SITA.sk) - Podnikateľ a právnik Zoroslav Kollár je presvedčený o tom, že všetky prípady týkajúce sa kauzy resocializačného zariadenia Čistý deň sa ešte dajú otvoriť.


A to nielen trestné stíhanie Borisa Kollára, ale najmä trestné stíhanie Daniela Lipšica a ostatných zúčastnených na výsluchu na generálnej prokuratúre. Skonštatoval to vo zverejnenom videu, v ktorom tvrdí, že sa pravdepodobne dopustili trestného činu navádzania na krivú výpoveď.

Lipšic kauzu využil na zviditeľnenie


Z. Kollár vo videu rekapituluje kauzu Čistý deň, teda zneužívania mladistvých v resocializačnom zariadení pre drogovo závislých mladých ľudí v Galante.

Stálo by za úvahu, aby inšpekcia preverila aj postup vyšetrovateľov v týchto kauzách,“ skonštatoval. Samotnú kauzu podľa neho Lipšic využil na zviditeľnenie sa a tiež na ovplyvnenie verejnej mienky vo voľbách v roku 2020.

Urobiť mediálny cirkus s cieľom namočiť do celej kauzy vtedajšieho ministra práce a sociálnych vecí bol splnený. Médiá o kauze písali a snažili sa z toho vyťažiť čo najviac, aby pošpinili a kriminalizovali najmä stranu Smer. To, že pritom najväčšími obeťami boli deti a manželia Tománkovci, ktorí Čistý deň prevádzkovali, nikoho nezaujímalo,“ konštatuje Z. Kollár.

Nahrávka s klientkou


Vo zverejnenom videu je použitá aj video nahrávka s bývalou klientkou centra Čistý deň Simonou Janoškovou a zvuková nahrávka ďalšej bývalej chovankyne centra Tamary Hermanovej z februára tohto roka. Hovoria v nich o stretnutí s Lipšicom, ktorý im podľa nich oznámil, že idú podať trestné oznámenie na Čistý deň na generálnu prokuratúru.Podľa Hermanovej s ním boli vopred dohodnuté, čo majú uviesť vo výpovedi. Obe v nahrávkach tvrdia, že v danom čase, teda počas výpovede, boli pod vplyvom návykových látok, s čím sa priznali aj Lipšicovi.

Vtedy som si myslela, že nám chce pán Lipšic hlavne pomôcť, ale s odstupom času mu asi išlo skôr o to zviditeľnenie, ako o tú pomoc,“ povedala Janošková.


Zdroj: SITA.sk - Zoroslav Kollár opäť pozdravil Lipšica, kauzu Čistý deň vraj využil na ovplyvnenie verejnej mienky vo voľbách v roku 2020 (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Značná časť slovenských voličov zmýšľa proeurópsky. Podľa politológa Onufráka výsledky prvého kola prinášajú tri dôležité odkazy
<< predchádzajúci článok
Na Rusmi okupovanom Kryme vypukol požiar v sklade ropy, obyvatelia počuli aj výbuchy