Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

06. júna 2020

Zväz ľadového hokeja sa klubom neotáča chrbtom, ale o rozdelení miliónov eur rozhodne kongresPodľa prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslava Šatana počas krízy spôsobenej pandémiou koronavírusu sa strešný orgán ...Zdieľať
miroslav satan 676x480 6.6.2020 (Webnoviny.sk) - Podľa prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslava Šatana počas krízy spôsobenej pandémiou koronavírusu sa strešný orgán hokeja v krajine neotáča chrbtom jednotlivým klubom.


Už počas najbližšieho týždňa by sa mal výkonný výbor SZĽH zaoberať niekoľkými návrhmi na pomoc. Šatan tiež rokuje o prípadnej štátnej pomoci aj s rezortami financií či školstva.

Jednou z možností je rozdelenie zisku z minuloročných majstrovstiev sveta, ktoré v máji 2019 hostili Bratislava a Košice. O použití týchto prostriedkov však nemôže rozhodnúť VV SZĽH. Ide totiž o sumu prevyšujúcu 4 milióny eur.

"Na zväz je mimoriadne veľký mediálny tlak, aby tieto prostriedky prerozdelil. Zväz však v rozhodnutiach zastupuje výkonný výbor, ktorý môže rozhodovať o financiách iba do sumy neprevyšujúcej dva milióny eur. Keďže zisk z majstrovstiev sveta bude minimálne dvojnásobne vyšší, kompetenciu rozhodnúť, ako použijeme tento peniaze, má len kongres. Konať sa bude pravdepodobne o mesiac-dva. Už v decembri na polročnom kongrese sme nielen profesionálnym, ale aj mládežníckym klubom sľúbili, že spoločne budú môcť rozhodovať o zisku a chceme to dodržať,“ cituje prezidenta SZĽH Šatan oficiálny web zväzu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zväz ľadového hokeja sa klubom neotáča chrbtom, ale o rozdelení miliónov eur rozhodne kongres © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Skvelý Volko vylepšil v Ostrave slovenský rekord na 60 metrov pod holým nebom
<< predchádzajúci článok
Petra Vlhová vyrazila z Liptova do Talianska, v Stelviu začína s tréningom na snehu

Zväz ľadového hokeja sa klubom neotáča chrbtom, ale o rozdelení miliónov eur rozhodne kongres - diskusné fórum čitateľov