Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. októbra 2019

Zväz židovských obcí vyjadril sústrasť rodinám obetí nemeckého útokuDve osoby zahynuli v stredu pri streľbe blízko synagógy vo východonemeckom meste Halle. Informovali o tom agentúry DPA a AP.Zdieľať
Dve osoby zahynuli v stredu pri streľbe blízko synagógy vo východonemeckom meste Halle. Informovali o tom agentúry DPA a AP. Foto: TASR/AP
Bratislava 9. októbra (TASR) - Ústredný zväz židovských náboženských obcí na Slovensku vyjadruje sústrasť rodinám obetí stredajšieho útoku pred synagógou v nemeckom meste Halle. TASR o tom informoval podpredseda ÚZŽNO Igor Rintel.


"Sme presvedčení, že zločiny podnietené nenávistnými ideológiami akejkoľvek povahy nepatria do civilizovaného sveta. Voči nim sa nebojuje len zbraňami a prevenciou, ale tiež kvalitným a inkluzívnym vzdelávaním pre všetkých," uviedol Rintel.

Krvavým teroristickým útokom bol podľa Rintela poznačený najvýznamnejší židovský sviatok – Jom Kipur, deň zmierenia.

Obeťami stredajšieho útoku vo východonemeckom meste Halle, ku ktorému došlo pred synagógou aj na iných miestach, boli jeden muž a jedna žena.

Páchateľ útoku konal podľa informácií agentúry DPA odvolávajúcej sa na bezpečnostné zdroje zrejme sám. Má ísť o 27-ročného nemeckého občana Stephana B.

Konanie útočníka bolo motivované jeho krajne pravicovými a antisemitskými názormi. Vyhlásil to nemecký minister vnútra Horst Seehofer, ktorého citovala agentúra AFP.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Seehofer: Streľba z Halle bola motivovaná antisemitizmom
<< predchádzajúci článok
Turecký vpád na sever Sýrie je podľa Trumpa zlý nápad

Zväz židovských obcí vyjadril sústrasť rodinám obetí nemeckého útoku - diskusné fórum čitateľov