Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. apríla 2009

Špeciálnym prokurátorom sa stal opäť KováčikParlament opäť zvolil Dušana Kováčika za špeciálneho prokurátora. V tajnej voľbe ho podporilo 117 zo 139 hlasujúcich poslancov. Výsledky volieb dnes oznámili v pléne NR SR. Ďalšie päťročné ...Zdieľať
BRATISLAVA 23. apríla (WEBNOVINY) - Parlament opäť zvolil Dušana Kováčika za špeciálneho prokurátora. V tajnej voľbe ho podporilo 117 zo 139 hlasujúcich poslancov. Výsledky volieb dnes oznámili v pléne NR SR. Ďalšie päťročné funkčné obdobie na Úrade špeciálnej prokuratúry Generálnej prokuratúry SR mu začne plynúť 1. septembra.


Kováčik má 47 rokov, vyštudoval Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Prokurátorom je nepretržite od januára 1991, na Generálnej prokuratúre pôsobí od septembra 2003.

Špeciálneho prokurátora zvolil parlament na návrh generálneho prokurátora Dobroslava Trnku, ktorý ho vybral vo výberovom konaní. Do konkurzu sa prihlásili štyria uchádzači. Trnka napokon dvoch najúspešnejších navrhol parlamentu. Okrem Kováčika sa o dôveru poslancov uchádzal 36-ročný Peter Šufliarsky, absolvent Právnickej fakulty Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach.

Špeciálny prokurátor riadi a kontroluje činnosť prokurátorov a ostatných zamestnancov Úradu špeciálnej prokuratúry.

Parlamentu sa nepodarilo zvoliť kandidátov na sudcov disciplinárneho súduParlamentu sa nepodarilo v tajnej voľbe zvoliť kandidátov na sudcov disciplinárneho súdu. Ani jeden zo siedmich kandidátov nezískal nadpolovičnú väčšinu hlasov zúčastnených poslancov. Na tajných voľbách, ktorých výsledky dnes oznámili v pléne NR SR, sa zúčastnilo 139 zákonodarcov. Všetci neúspešní kandidáti postupujú do opakovanej voľby. Termín ešte nie je známy. O dôveru sa znova budú uchádzať traja nominanti Smeru-SD Jana Burešová, Ľubomír Hrežďovič a Daniel Ilavský, dvaja nominanti ĽS-HZDS Viliam Pohančeník a Dušan Repák, SNS navrhla Štefana Abelovského a SDKÚ-DS Jána Havláta.Parlament má rozhodnúť o štyroch kandidátoch na sudcov disciplinárneho súdu. Súdna rada z nich napokon zvolí dvoch za sudcov na trojročné funkčné obdobie.


SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zisk Credit Suisse dvojnásobne prevýšil očakávania analytikov
<< predchádzajúci článok
Pokles zisku automobilky Hyundai bol nižší ako sa očakávalo