Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

23. apríla 2009

Zisk Credit Suisse dvojnásobne prevýšil očakávania analytikovŠvajčiarska banka Credit Suisse zaznamenala v prvom kvartáli tohto roku čistý zisk na úrovni 2 mld. švajčiarskych frankov (CHF). Dosiahnutý výsledok tak dvojnásobne prevýšil očakávania analytikov, ...Zdieľať
ZÜRICH 23. apríla (WEBNOVINY) - Švajčiarska banka Credit Suisse zaznamenala v prvom kvartáli tohto roku čistý zisk na úrovni 2 mld. švajčiarskych frankov (CHF). Dosiahnutý výsledok tak dvojnásobne prevýšil očakávania analytikov, ktorí predpokladali zisk na úrovni 948 mil. frankov. Zástupcovia banky o tom informovali vo štvrtok a dodali, že zostávajú optimistickí aj pokiaľ ide o celoročnú prognózu spoločnosti. Pod pozitívne výsledky druhej najväčšej švajčiarskej banky sa podpísali najmä výsledky divízie investičného bankovníctva a divízie spravovania majetku.


Banka Credit Suisse sa aj naďalej zbavuje rizikových aktív, vďaka čomu jej ukazovateľ finančnej stability (Tier 1 ratio) dosiahol úroveň 14,1 %. Informácia o zisku Credit Suisse, ako aj niekoľkých ďalších finančných inštitúcií, by mala posilniť optimizmus v bankovom sektore. V roku 2008 zaznamenala táto švajčiarska banka rekordnú stratu na úrovni 8,2 mld. frankov.

SITA_Reuters

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Orange je pripravený za výpadok optickej siete odškodňovať
<< predchádzajúci článok
Špeciálnym prokurátorom sa stal opäť Kováčik

Zisk Credit Suisse dvojnásobne prevýšil očakávania analytikov - diskusné fórum čitateľov