Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. novembra 2007

Dzurinda vylúčil vstup SDKÚ-DS do vládyPredseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda vylúčil vstup svojej strany do vlády v tomto volebnom období. Zároveň vyzval premiéra Roberta Fica, aby dokázal svoje tvrdenie, že Dzurinda rozbíja vládnu ...Zdieľať

BRATISLAVA 28. novembra (WEBNOVINY) - Predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda vylúčil vstup svojej strany do vlády v tomto volebnom období. Zároveň vyzval premiéra Roberta Fica, aby dokázal svoje tvrdenie, že Dzurinda rozbíja vládnu koalíciu spoločne s Vladimírom Mečiarom. "Predseda vlády neskutočným spôsobom klame. Klame ešte viac ako Mečiar v rokoch 1994 až 1998," zdôraznil dnes na tlačovej besede Dzurinda s tým, že celá Ficova politika je založená na lži a neskutočnom talente sa pretvarovať, stavať veci z nôh na hlavu. Dzurinda sa predčasných volieb nebojí, ale nemá na nich záujem. "Mám záujem na tom podstatnom, aby voliči prekukli, kto vlastne pán premiér Robert Fico je," dodal.

Ficova "nová ekvilibristika" je podľa Dzurindu spôsobená strachom z mimoriadnej schôdze Národnej rady, ktorú avizovala v utorok opozícia. "Osobne si nemyslím, že sa bojí odvolania. Bojí sa toho, čo na rokovaní mimoriadnej schôdze NR SR odznie, čo ho usvedčí, čo strhne masku z jeho falošnej tváre," zdôraznil Dzurinda. Neprekvapilo by ho, ak by premiér Fico o pár hodín podal demisiu. "Fico má osobný problém, aby za každú cenu chránil svoje preferencie, aby nám nedovolil strhnúť falošnú masku, za ktorou sa skrýva biznis, kšefty, rabovanie tejto republiky," poznamenal Dzurinda. Smer-SD vyzval, aby vládol ďalej aj bez Fica ako premiéra. Má na to dosť poslancov. "Nech Smer vládne ďalej - bez Fica," vyhlásil.

Dzurindu tiež prekvapilo, že premiér trvá na zrušení Mečiarových amnestií. Pripomenul mu, že keď tak mohol urobiť, hlasoval v parlamente proti. Vlani v júli dokonca vyhlásil, že každý, kto navrhne zrušenie Mečiarových amnestií, by mal vrátiť diplom právnika. "Amnestie sú nezrušiteľné," citoval vtedajšie Ficove slová.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
KDH nahradí kohokoľvek v terajšej koalícii
<< predchádzajúci článok
Vládna koalícia a kauza SPF