Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

17. marca 2021

Investície Volkswagenu sú internou záležitosťou, podľa Sulíka nevie Slovensko do rozhodovania zasiahnuťRozhodnutie o umiestnení medializovanej investície koncernu Volkswagen je aktuálne čisto interné a Slovensko v tejto fáze nevie do tohto procesu ...Zdieľať
volkswagen 3 676x451 17.3.2021  - Rozhodnutie o umiestnení medializovanej investície koncernu Volkswagen je aktuálne čisto interné a Slovensko v tejto fáze nevie do tohto procesu zasiahnuť. Po stredajšom rokovaní vlády to uviedol minister hospodárstva Richard Sulík.


„Je natoľko interné, že my zvonka nevieme byť nápomocní," zhrnul. Zároveň potvrdil, že s vedením slovenskej fabriky je dohodnutý, že v prípade potreby mu bude k dispozícii nielen Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu, ale aj rezort hospodárstva.

Volkswagen chce do roku 2030 vybudovať v Európe šesť závodov na výrobu batérií, uvažuje pritom medzi Českom, Poľskom a Slovenskom. České ministerstvo priemyslu a obchodu už rokovania potvrdilo.

Volkswagen Slovakia je pilierom slovenského exportu a jedným z najväčších súkromných zamestnávateľov v krajine. Spoločnosť preinvestovala na Slovensku od svojho vzniku už viac ako 4,5 miliardy eur. Okrem vozidiel produkuje prevodovky, komponenty pre prevodovky a podvozky, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.


Zdroj: Webnoviny.sk - Investície Volkswagenu sú internou záležitosťou, podľa Sulíka nevie Slovensko do rozhodovania zasiahnuť © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vláda chce za viac než tristo miliónov eur zabezpečiť vysokorýchlostný internet pre celé Slovensko
<< predchádzajúci článok
Samsung Galaxy A52, A52 5G a A72 - skvelé nové funkcie a parametre pre každého za výhodné ceny