Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

17. marca 2021

Samsung Galaxy A52, A52 5G a A72 - skvelé nové funkcie a parametre pre každého za výhodné cenyPrví kupujúci môžu získať ako bonus prémiové bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds+Zdieľať
Samsung Galaxy A52, A52 5G a A72 - skvelé nové funkcie a parametre pre každého za výhodné ceny

Spoločnosť Samsung dnes predstavila tri nové smartfóny Samsung Galaxy A52, A52 5G a A72, vďaka ktorým sa najmodernejšie parametre dostanú k širokej verejnosti. Medzi najväčšie prednosti nového radu Galaxy A patria vynikajúci fotoaparát, špičkový displej, vodoodolné prevedenie a batéria s dlhou výdržou, takže majitelia môžu naplno využiť svoje kreatívne schopnosti alebo si užívať multimediálnu zábavu bez strachu, že sa smartfón poškodí alebo mu dôjde energia. K ďalším výhodám patrí bezproblémová integrácia do ekosystému Galaxy, takže je možné smartfóny prepojiť s ďalšími zariadeniami značky Samsung. Do systému patria napríklad slúchadlá Galaxy Buds Pro, lokalizačné zariadenie Galaxy SmartTag alebo tablety Galaxy Tab[1].

 

Nové modely smartfónov sú už na Slovensku v predaji v e-shope Samsung.sk a u vybraných predajcov elektroniky. Model Galaxy A52 (LTE) vo variante 6+128 GB je k dispozícii v čiernej, bielej, modrej a fialovej farbe a jeho odporúčaná maloobchodná cena je 349 €. Model Galaxy A52 5G sa predáva s pamäťou 6+128 GB a na výber je z čiernej, modrej, bielej a fialovej farbe, pričom odporúčaná maloobchodná cena je stanovená na 429 €. Smartfón Galaxy A72 ponúka 6+128 GB priestoru a prevedenie v čiernej, bielej, modrej alebo fialovej farbe, odporúčaná maloobchodná cena je 449 €. Teraz môžu zákazníci získať na kúpu nového smartfónu zaujímavý bonus. Prví kupujúci nových smartfónov Galaxy A52, A52 5G alebo A72 môžu získať ako bonus navyše bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds+. Akcia platí od 17. 3. do 11. 4. 2021 alebo do vypredania zásob a zakúpený smartfón je pre získanie bonusu potrebné zaregistrovať v mobilnej aplikácii Samsung Members do 18. 4. 2021, a to výhradne prostredníctvom zariadenia, pre ktoré chcete bonus uplatniť. Na jednu registráciu, to znamená na jeden účet Samsung Account je možné zaregistrovať maximálne dve rôzne zariadenia. Podrobné informácie a pravidlá sú k dispozícii na stránke https://www.samsung.com/sk/bonus-galaxy-a/.

 

„Samsung chce zákazníkom poskytnúť to, čo najviac chcú a potrebujú. Preto sme pripravili nové modely radu Galaxy A, ktoré naše skvelé inovatívne funkcie a parametre ponúknu doslova každému,“ vyhlásil Dr. TM Roh, prezident a riaditeľ divízie mobilných komunikácií v spoločnosti Samsung Electronics. „Modely A52, A52 5G a A72 sú typickými zástupcami radu Galaxy - záujemcovia sa môžu tešiť na horúce technologické novinky a vynikajúce funkcie aj služby za rozumné ceny.“

 

Úžasný fotoaparát pre kreatívne vyjadrenie sa

Čo sa týka kvality fotoaparátov, Samsung tradične zdvíha latku smartfónov a modely Galaxy A52, A52 5G a A72 nie sú žiadnou výnimkou. Vďaka inováciám typickým pre rad Galaxy A si s nimi každý užije veľa zábavy a odmení sa vynikajúcimi fotografiami a videozáznamami.

 • Kvalitný obraz v každej situácii – Vďaka univerzálnemu systému štyroch fotoaparátov s rozlíšením 64 megapixelov sa každý môže tešiť na výborné ostré snímky aj videozáznamy. Za pozornosť stojí okrem iného funkcia 4K Video Snap - prístroj natáča video v rozlíšení 4K a jednotlivé okienka je možné ukladať ako samostatné snímky. Program Scene Optimizer zase využíva umelú inteligenciu pre automatické nastavenie fotografických parametrov pre 30 kategórií (napr. jedlo, krajina či domáci maznáčikovia).
 • Ostré zábery vo dne aj v noci – K veľkým prednostiam nových modelov patrí aj optický stabilizátor, ktorý výrazne uľahčuje fotografovanie a natáčanie v slabom svetle, či už máte v hľadáčiku najnovšie tanečné trendy alebo dych berúce kúsky na skateboarde. Ani v slabom svetle tak fotografie nebudú rozostrené. V nočnom režime využíva fotoaparát metódu viacnásobnej expozície, výsledkom sú jasné a ostré fotografie prakticky aj v úplnej tme.
 • Zábavné funkcie – Vďaka funkciám AR Emoji a My Filter budú mať vaše zábery štýl a švih. V režime Fun Mode[2] je možné využiť prvky rozšírenej reality.

 

Vidieť a byť videný: úžasný displej a výnimočný dizajn

Nové smartfóny Samsung Galaxy A, to sú výnimočné zážitky a jedinečný štýl. Prispieva k tomu aj vydarený displej a sofistikovaný dizajn.

 • Jasnejší a ostrejší obraz – Na displeji s obľúbenou a osvedčenou technológiou Super AMOLED si svoje obľúbené filmy, seriály a ďalší obrazový obsah naozaj užijete. Teraz kvalita ešte narástla, hlavne pri zobrazení rýchleho pohybu - model Galaxy A52 5G má displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz, Galaxy A52 a A72 majú 90 Hz. A vďaka jasu 800 nitov je obraz na displeji výborne vidieť aj vonku na dennom svetle.
 • Skvelý divácky zážitok – Displej je okrem iného vybavený certifikátom Eye Care[3] a automaticky upravuje farebnú teplotu Eye Comfort Shield[4], čo zmierňuje únavu očí pri dlhšom sledovaní.
 • Sofistikovaný dizajn – Nové modely Galaxy A vynikajú aj sviežim dizajnom, jednoduchým a účelným. Základným prvkom nového prevedenia je tenký rámik a minimalistický priestor pre fotoaparát.

 

Skvelé zážitky vďaka úžasnému ekosystému Galaxy

Nové smartfóny Galaxy A sú súčasťou čoraz väčšieho ekosystému Samsung Galaxy, čo znamená ešte bohatšie zážitky z ich používania.

 • Srdce smart domácnosti – Systém SmartThings umožňuje prepojiť tisícky prístrojov v prostredí smart domácnosti a ľahko ich ovládať smartfónom Galaxy A. Do systému môžu patriť nositeľné zariadenia, ale aj tablety, počítače alebo televízory. Funkcia SmartThings Find umožňuje ľahko a s eleganciou nájsť spárované prístroje a lokalizačné zariadenie Galaxy SmartTag[5] s Bluetooth rozširuje ich možnosti hľadania na predmety, ktoré do systému ani nejde pripojiť. Stačí SmartTag pripevniť na vec, ktorú nechcete stratiť. Smartfón Galaxy A tak môže slúžiť ako riadiaca jednotka pre veľa ďalších prístrojov.
 • Spoločné počúvanie hudby bez akýchkoľvek ťažkostí – Či už spoločne cvičíte doma alebo počúvate s kamarátmi podcast, môžete sa o svoje sluchové zážitky podeliť vďaka funkcii Music Share. Tá umožňuje synchronizovať váš smartfón s prístrojom kamaráta a zdieľať audio bez pripojenia k reproduktorom. Vďaka funkcii Buds Together je možné k jednému smartfónu pripojiť dvoje slúchadlá Galaxy Buds.
 • Jednoduché zdieľanie multimediálneho obsahu – Funkcia Quick Share umožňuje jednoduché zdieľanie fotografií a videozáznamov bez obmedzenia veľkosti s blízkymi zariadeniami Galaxy. Vďaka funkcii Private Share[6] si môžete vybrať, s kým chcete multimediálny obsah zdieľať, prípadne je možné zdieľanie jediným dotykom displeja odobrať.

 

Úžasné vlastnosti systému Galaxy - spoľahlivosť, istota, kvalita

Nové smartfóny Galaxy A ponúkajú všetko, čo si používatelia modelov Galaxy zaslúžia.

 • Pokoj v duši – Bez akýchkoľvek obáv sa môžete pustiť do bláznivých dobrodružstiev všetkého druhu. Galaxy A52, A52 5G i A72 sú odolné voči vode aj prachu, o čom svedčí certifikát IP67[7]. O ochranu dát sa stará integrovaná technológia Samsung Knox[8] - osvedčený bezpečnostný systém Samsungu, vďaka ktorému sú vaše osobné údaje aj ďalšie dôležité dáta ako v bavlnke.
 • Batérie s dvojdňovou výdržou – Či už fotografujete, filmujete, sledujete filmy alebo robíte čokoľvek iné, iste oceníte veľkokapacitnú batériu, vďaka ktorej smartfón vydrží v chode celé dva dni[9]. Model A52 má kapacitu 4 500 mAh, model A72 5 000 mAh[10].
 • Bleskurýchle pripojenie 5G – Život beží ako blesk a smartfóny by mu mali stačiť. Samsung Galaxy A52 5G má dostatočný výkon, rýchlosť aj ďalšie parametre, aby pri novom pripojení pomocou 5G technológie obstál.[11]
 • Špičkové základné parametre – Medzi parametre modelov Galaxy A52, A52 5G a A72, o ktorých ešte nebola reč, patria typické vlastnosti radu Galaxy, napríklad stereo reproduktory alebo slot na pamäťovú kartu s kapacitou až 1 TB[12]. Pri počúvaní poteší technológia Dolby Atmos s mimoriadnou priestorovou hĺbkou a výborne vykreslenými detailmi. Medzi ďalšie prednosti patrí vylepšené užívateľské rozhranie One UI 3[13], vďaka ktorému je ovládanie nových smartfónov ešte intuitívnejšie a rýchlejšie ako predtým.
 • Podpora udržateľného vývoja – Samsung patrí k ekologicky zodpovedným značkám a neustále sa snaží vylepšiť svoje pôsobenie tak, aby napomohol udržateľnému vývoju. Galaxy A52, A52 5G aj A72 sa preto predávajú v dômyselných úsporných obaloch z ekologických materiálov[14].
 • Softvérové ​​aktualizácie – Užívatelia smartfónov značky Samsung majú neustále právo na aktuálnu verziu operačného systému a výnimkou nie sú ani majitelia nových modelov série A. Pri všetkých troch smartfónoch budú k dispozícii softvérové ​​aktualizácie po dobu troch generácií systému a pravidelné bezpečnostné aktualizácie po dobu minimálne štyroch rokov[15].

Samsung Galaxy A52, A52 5G a A72 - skvelé nové funkcie a parametre pre každého za výhodné ceny

Technické špecifikácie

Model

Galaxy A52

Galaxy A52 5G

Galaxy A72

Displej

6,5” (16,5 cm) FHD+ Super AMOLED

Infinity-O Display (1080 x 2400),
407 ppi

Obnovovacia frekvencia 90 Hz

6,5” (16,5 cm) FHD+ Super AMOLED

Infinity-O Display (1080 x 2400),
407 ppi

Obnovovacia frekvencia 120 Hz

6,7”(17 cm) FHD+ Super AMOLED
Infinity-O Display (1080 x 2400), 394 ppi 

Obnovovacia frekvencia 90 Hz

* Infinity-O: displej cez celú prednú plochu, takmer bez rámikov.

* Rozmer displeja udáva uhlopriečka obdĺžnika bez zaoblených rohov, skutočná zobrazovacia plocha je menšia vzhľadom k zaobleným rohom a otvoru pre objektív fotoaparátu. 

Rozmery a hmotnosť

75,1 x 159,9 x 8,4 mm

189 g

75,1 x 159,9 x 8,4 mm

189 g

77,4 x 165,0 x 8,4 mm

203 g

Fotoaparát

 

[Predná strana]

32 MPix FF (f2,2, 0,8 µm)

[Predná strana]

32 MPix FF (f2,2, 0,8 µm)

[Predna strana]

32 MPix FF (f2,2, 0,8 µm)

[Zadná strana]

Hlavný fotoaparát: 64 MPix OIS AF (f1,8, 0.8 µm)

Ultraširoký fotoaparát: 12 MPix FF (f2,2, 1.12 µm)

Makro: 5 MPix FF (f2,4, 1.12 µm)

Modul pre hĺbku ostrosti: 5 MPix FF (f2,4, 1.12 µm)

 

*Zoom

Digitálny zoom až 10 X

[Zadná strana]

Hlavný fotoaparát: 64 MPix OIS AF (f1,8, 0.8 µm)

Ultraširoký fotoaparát: 12 MPix FF (f2,2, 1.12 µm)

Makro: 5 MPix FF (f2,4, 1.12 µm)

Modul pre hĺbku ostrosti: 5 MPix FF (f2,4, 1.12 µm)

 

*Zoom

Digitálny zoom až 10 X

[Zadná strana]

Hlavný fotoaparát: 64 MPix OIS AF (f1,8, 0.8 µm)

Ultraširoký fotoaparát: 12 MPix FF (f2,2, 1.12 µm)

Makro: 5 MPix FF (f2,4, 1.12 µm)

Teleobjektív (3x): 8 MPix OIS AF (f2,4, 1.0 µm)

 

* Zoom

Digitálny zoom až 30 X

Optický Zoom 3 X

Procesor

Octa-Core (2x2.3 ㎓ + 6x1.8 ㎓)

Octa-Core (2x2.2 ㎓ + 6x1.8 ㎓)

Octa-Core (2x2.3 ㎓ + 6x1.8 ㎓)

Pamäť 

RAM: 6 GB 

ROM: 128 GB 

RAM: 6 GB

ROM: 128 GB​

RAM: 6 GB 

ROM: 128 GB 

* Môže sa líšiť podľa trhu, modelu a mobilného operátora.

* Skutočná kapacita úložného priestoru závisí od predinštalovaného softvéru. 

Pamäťová karta a SIM

2 sloty (SIM 1 + Hybrid)

Micro SD: až 1 TB

* Pamäťové karty MicroSD sa predávajú samostatne. Dostupnosť závisí od krajiny a výrobcu.

* SIM karty sa predávajú samostatne. Dostupnosť závisí od krajiny a operátora. 

* Využitie eSIM na zariadení Galaxy môže byť podmienené softvérovou aktualizáciou alebo znemožnené na danom trhu. Dostupnosť eSIM sa môže líšiť v závislosti od operátora. Skontrolujte, či váš operátor eSIM podporuje.. 

Batéria

4 500 mAh (typická hodnota)

4 500 mAh (typická hodnota)

5 000 mAh (typická hodnota)

* Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typickou hodnotou sa rozumie priemerná odhadovaná hodnota vzhľadom na odchýlky kapacity batérie u testovaných vzoriek podľa štandardu IEC 61960. Menovitá (minimálna) kapacita je 4370 mAh pri Galaxy A52 a A52 5G, resp. 4 860 mAh u A72. Skutočná výdrž batérie závisí od prostredia v sieti, typu využitia a pod.

Nabíjanie

Rýchlonabíjanie 25 W Fast Charging

* Káblové nabíjanie kompatibilné s QC2.0 a AFC.

Operačný systém

Android 11

 

[1] Galaxy Buds Pro, Galaxy SmartTag a Galaxy Tab sa predávajú samostatne.

[2] Dostupnosť sa líši v jednotlivých krajinách a u mobilných operátorov.

[3] Spoločnosť SGS, popredná svetová certifikačná agentúra, udelila modelom radu Galaxy A certifikát Eye Care Certification vďaka schopnosti zásadne obmedziť škodlivé efekty modrého svetla. Certifikát je na stránkach www.sgs.com.

[4] V základnom nastavení je funkcia Eye Comfort Shield vypnutá, musí sa zapnúť v nastaveniach smartfónu.

[5] Galaxy SmartTag sa predáva samostatne.

[6] Funkcia Private Share umožňuje bezpečné zdieľanie vďaka šifrovacej technológii na báze blockchainu. Funguje na smartfónoch Galaxy s operačným systémom Android P a novším. Pre sprevádzkovanie funkcie je nutné stiahnuť aplikáciu.

[7] Modely Galaxy A72 a Galaxy A52 majú certifikát IP67. To zodpovedá ponoreniu pri testovaní do 1 m sladkej vody po dobu až 30 minút. Smartfóny sa nehodia na pláž, do bazéna ani do mydlovej vody. V prípade kontaktu so sladenou kvapalinou smartfón opláchnite čistou vodou. Bezpečné použitie len pri nízkom tlaku vody. Voda pod vysokým tlakom (napr. z kohútika alebo sprchy) môže smartfón poškodiť.

[8] Dostupnosť sa líši pri jednotlivých zariadeniach.

[9] Odhad pre profil vytvorený pre priemerného / typického užívateľa. Nezávislé hodnotenie vykonala organizácia Strategy Analytics v období 20. - 31. 1. 2021 vo Veľkej Británii s predprodukčnými verziami SM-A725, SM-A525, SM-A526, SM-A325, SM-A326 v základnom nastavení v sieťach LTE a 5G Sub6 (nie v sieti 5G mmWave). Skutočná výdrž batérie závisí od rôznych faktorov, medzi ktoré patrí kvalita siete, využívané funkcie a nastavenia, frekvencia hovorov, intenzita dátového pripojenia a pod. Výsledky sa môžu líšiť.

[10] Galaxy A52 LTE a A52 5G majú batériu s kapacitou 4 500 mAh, Galaxy A72 má 5 000 mAh.

[11] Dostupnosť a skutočná rýchlosť 5G závisí od krajiny, operátora a prostredia.

[12] Pamäťové karty SD sa predávajú samostatne.

[13] One UI 3.1

[14]Tieto materiály majú certifikáty PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification), SFI (Sustainable Forestry Initiative) a FSC (Forest Stewardship Council).

[15] Po prvom uvedení smartfónu na trh. Dostupnosť bezpečnostných aktualizácií sa môže líšiť podľa zariadenia a trhu. Zoznam zariadení sa môže meniť. Ďalšie informácie: kapitola "Security Updates", https://security.samsungmobile.com/workScope.smsb


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Samsung predstavil zobrazovacie zariadenia pre rok 2021 - každý si z nich vyberie v nej nájde to, čo ho najviac baví (3. 3. 2021)
 Smartfóny Samsung Galaxy S21 5G a Galaxy S21+ 5G prinášajú mimoriadne zážitky každý deň (14. 1. 2021)
 Foto a video: Samsung Galaxy S21 Ultra 5G: Dokonalý mobilný zážitok, jedinečný v každom smer (14. 1. 2021)
 Smartfóny Samsung radu Galaxy Note20 ponúkajú špičkový výkon aj konektivitu v rámci ekosystému Galaxy. Pripravte sa na jedinečné zážitky... (5. 8. 2020)
 Samsung predstavuje Galaxy M21 – smartfón stvorený pre aktívnych ľudí (23. 3. 2020)
 Video: Nový Samsung Galaxy S20: Iný spôsob, ako zažiť svet (11. 2. 2020)
 Samsung Galaxy S10 Lite a Note10 Lite: kvalita triedy Galaxy širšiemu spektru užívateľov (3. 1. 2020)
 Samsung predstavil Galaxy Note10: smartfón určený na to, aby vďaka jedinečnému výkonu vnášal do života vášeň (8. 8. 2019)
 Video: Nový Samsung Galaxy S10 zdvíha latku o ďalší stupeň vyššie: väčší displej, viac fotoaparátov aj možností (20. 2. 2019)
 Video: Samsung odhalil budúcnosť a predstavil úplne novú kategóriu mobilných zariadení - Galaxy Fold (20. 2. 2019)nasledujúci článok >>
Investície Volkswagenu sú internou záležitosťou, podľa Sulíka nevie Slovensko do rozhodovania zasiahnuť
<< predchádzajúci článok
Video: Český startup prichádza s open-ear slúchadlami na celodenné nosenie, stojí za ním dvojica Slovákov